BABY SCREEN: захистити новонародженого від спадкових хвороб тепер можна і в Україні

BABY SCREEN: захистити новонародженого від спадкових хвороб тепер можна і в Україні

Щорічно констатують: сотні новонароджених українців мають вади обміну речовин. Вони одразу непомітні, виявити їх можна лише згодом. Увесь цей час хвороби чинять руйнівну дію на усі органи та системи немовляти, виводячи їх з ладу. Та запобігти розвитку патології цілком можливо, треба лише завчасно його виявити. Саме заради цієї мети в Україні з’явився BABY SCREEN — перший розширений скринінг немовлят.

Оценка
- 4 из 5 возможных на основе 6 голосов

Офіційна статистика невблаганна: Україна має найвищі показники дитячої смертності серед європейських країн. Наразі медичні послуги саме новонародженим є пріоритетом для усієї системи охорони здоров’я. Адже навіть цілком здорові батьки можуть бути носіями патологічних генів. Тож передавши їх дитині, наражають немовля на небезпеку, навіть не здогадуючись про це. Коли клінічні ознаки проявляться, виправляти ситуацію буде запізно. Важливо вже у перші дні життя малюка провести розширений неонатальний скринінг, аби виявити чи спростувати згадані проблеми. На жаль, більшість українців досі не знайомі з цією процедурою. 

BABY SCREEN

Неонатальний скринінг дає можливість виявити відхилення обміну речовин протягом першого тижня життя. Що він ширший та швидший — то краще. Адже швидкість реакції тут головне, вади на ранній стадії можна скорегувати спеціальним харчування та доглядом. США та ЄС використовують розширений скринінг вже понад півстоліття, рятуючи тисячі дітей щороку.

— Знаменська Тетяна Костянтинівна, заступник директора з перинатальної медицини інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені акад. О.М. Лук'янової НАМН України.

 
скрининг

Та відтепер українські малюки також мають шанс на стовідсоткове здорове майбутнє. BABY SCREEN — перший розширений скринінг новонароджених, що діагностує понад три десятки спадкових хвороб упродовж перших днів життя. Його проводить новітній клініко-діагностичний центр "Фармбіотест" у партнерстві з Інститутом педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України.

Елементарна процедура аналізу не потребує підготовки та виконується у будь-якому пологовому будинку. Тест-картку з аналізом відсилають до лабораторії "Фармбіотесту", а вже за декілька діб батьки отримують відповідь. Швидкість доставки відправлень спеціально контролюється Укрпоштою.  

Ми використовуємо тандемну мас-спектрометрію — найчутливіший сучасний метод хімічного аналізу. Це забезпечує швидкість та варіативність діагностики. До того ж, у разі підозри на виявлення відхилень, уточнюючу діагностику проводимо безкоштовно. Для України це якісно новий стандарт.

— Ігор Кузнецов, директор КДЦ "ФАРМБІОТЕСТ".

BABY SCREEN

Послуга BABY SCREEN — це не лише виявлення хвороб обміну речовин. Ініціатива передбачає подальші консультації, лікування та реабілітацію немовляти спеціалістами Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені акад. О.М. Лук'янової НАМН України. 

У разі підтвердження метаболічного захворювання малюк отримує цілковитий нагляд наших фахівців. Усі вони пройшли стажування у передових клініках Європейського Союзу. Це найкращі спеціалісти країни.

— Знаменська Тетяна Костянтинівна, заступник директора з перинатальної медицини інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені акад. О.М. Лук'янової НАМН України.

Тож наразі BABY SCREEN — це найшвидший та найбільш повний комплекс послуг з виявлення спадкових вад обміну речовин у новонароджених, уточнення діагнозу, призначення лікування та супроводу таких дітей в Україні. Перший важливий вчинок дбайливих батьків. Запитайте свого гінеколога про розширений неонатальний скринінг.

Реклама

Подписаться Подписаться

сейчас читают

Последние новости