6 запитань про ідеальні груди

Здоровье
HOCHU.ua

HOCHU.ua

Редакция

В якому віці варто робити маммопластику (операцію по збільшенню грудей)? Чи не нашкодить здоров’ю силікон в імплантах? Коли можна починати займатися спортом після операції? На ці та інші питання відповів відомий український пластичний хірург Олександр Бебих .

6 запитань про ідеальні груди

Чи існує стандарт ідеальних грудей?

Related video

Так, у 2011 році Патрік Маллуччі — пластичний хірург Королівської колегії хірургів Великобританії — розрахував формулу ідеальних жіночих грудей. За нею 45 відсотків об’єму має знаходитись вище соска, 55 відсотків — нижче. Сам сосок має бути направлений на 20 градусів вгору. Верхня половина грудей — пряма або ввігнута, нижня — акуратна, добре вигнута. Насправді ж, кожна жінка має своє уявлення про красиві груди. І тут важливо, щоб пластичний хірург, до якого вона прийшла, мав добрий естетичний смак. Ще до операції уявляв, яким буде кінцевий результат. Наприклад, коли струнка жінка хоче занадто великі груди — варто її переконати, що слід орієнтуватись не на розмір, а на створення природних пропорцій. Пояснити, що вона може пожалкувати про своє рішення. Тобто хірургу потрібно і мрію жінки здійснити, і не нашкодити її зовнішньому вигляду. Особисто я ніколи не ставився до пацієнтів однаково. Вони всі різні. Не буває однакових операцій: кожна потребує індивідуального підходу.

6 запитань про ідеальні груди

Чи безпечний силікон в імплантах?

Збільшити розмір жіночих грудей хірурги вперше спробували ще в 1895 році. Застосовували для цього жирову тканину, скляні кульки, каучук, пінопласт, поліетиленову стрічку… Всі ці матеріали шкодили здоров’ю, викликали ускладнення. Лише в 1961 році для виробництва грудних імплантів почав використовуватися силікон. З того часу була проведена велика кількість досліджень, які довели: силіконовий гель жодним чином не підвищує ризик онкологічних захворювань, а також не впливає на перебіг вагітності чи грудне годування. Сучасний імплант можна проштрикнути ножем і звідти нічого не витече, тому що всередині знаходиться гель, який не розтікається. До того ж оболонка імпланта має декілька шарів. Навіть якщо імплант було пошкоджено (таке іноді трапляється внаслідок серйозних травм), його варто просто замінити.

Чи важка реабілітація після операції?

Частина жінок, які приходять до мене робити маммопластику, переживають, що відновлення після операції буде дискомфортним і досить болючим, і  я пояснюю це  кожній пацієнтці. При дотриманні усіх рекомендацій цей процес проходить досить швидко і легко. По-перше, спеціаліст пропише знеболювальне. Головне — ще до операції розповісти хірургу про свій спосіб життя, стан здоров’я та препарати, які ви приймаєте. По-друге, зменшити дискомфорт допоможе компресійна білизна: це обов’язковий пункт успішної реабілітації. Щодо можливих незручностей… Перший час після операції груди можуть набрякати і виглядати асиметрично. Два тижні потрібно накладати на шви стерильну пов’язку. До речі, користуватися бюстгальтером можна через 6 тижнів. Він тисне на рубці і це може призвести до їх деформації.

6 запитань про ідеальні груди

Коли після операції можна знову займатися спортом?

Як правило, процес повної реабілітації триває приблизно два місяці. І хоча вже за 3-4 тижні ви можете почувати себе повністю готовою до походів в спортзал, поспішати не варто. Лише лікар може дозволити вам фізичні навантаження. Спочатку це будуть легкі атлетичні вправи. Про тягання заліза та кардіо варто забути приблизно на шість місяців. Річ у тім, що піт, який виділяється під час занять спортом, дуже шкідливий для післяопераційних швів. З цим пов’язана ще одна заборона: засмагання під сонцем. Хірургічне втручання — це завжди стрес для організму. Тому навіть якщо ви добре себе  почуваєте, потрібно дати йому повністю відновитися. А от піші прогулянки раджу включити до щоденного розкладу: вони покращують кровообіг, а значить процес відновлення йде швидше.

У якому віці не можна робити операцію по збільшенню грудей?

Жодних обмежень по віку маммопластика не має. Обмеження стосуються хіба що стану здоров’я пацієнтки. Стан шкіри, хронічні хвороби — ось на які речі звертає увагу хірург, коли проводить консультацію. Скажу так: те, що одній жінці можна робити в 50 років, іншій не рекомендовано вже в 40! Крім того, варто пам’ятати: чим старша за віком пацієнтка, тим довше проходить процес відновлення. Щодо мінімального віку пацієнток… Корекцію грудей можна робити вже в 18 років. Але я б радив дівчатам не поспішати і почекати ще декілька років. По-перше, тіло має остаточно сформуватися. Якщо маммопластика зроблена у ранньому віці — груди можуть деформуватися. Це пов’язано з природними змінами, які відбуваються в організмі молодої жінки. По-друге, не треба забувати про психологічний аспект. Через 2-3 роки ви можете просто перерости свої юнацькі бажання. У вас сформується зовсім інше уявлення про красу.

6 запитань про ідеальні груди

Чи потрібно з часом робити заміну імплантів?

До 2011 року приблизно 20 відсотків жінок, яким зробили корекцію грудей, дійсно потребували заміни імплантів. Це було пов’язано з різними побічними ефектами та якістю протезів. Але сучасні пластичні хірурги використовують імпланти нового покоління, які більше не потребують заміни, оскільки не мають терміну придатності. Здебільшого, повторна операція — це унікальний випадок. Наприклад, імплант змістився та викликає дискомфорт. Або його пошкоджено. І це дуже малий відсоток операцій. Тож жінкам не варто хвилюватися. Набагато частіше трапляються випадки, коли пацієнтка записується на повторну операцію, бо хоче збільшити розмір імплантів. Що ж, це не проблема.

Читайте також:  Коментує експерт: причини та наслідки необґрунтованого прийому препаратів