8 мільйонів українців потребують ефективних послуг у сфері психічного здоров’я: подробиці нового проєкту

8 мільйонів українців потребують ефективних послуг у сфері психічного здоров’я: подробиці нового проєкту

В Україні стартував проєкт "Психічне здоров’я для України", щоб покращити якість і доступність допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами. Усе, що відомо про ініціативу, читайте у нашому матеріалі.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Першим кроком для того, щоб глибше ознайомити українціві з питанням психічного здоров’я та важливості турботи про нього, став запуск офіційного сайту проєкту. Цей сайт створений як частина освітньої кампанії4-річного проєкту "Психічне здоров’я для України" / Mental Health for Ukraine (MH4U). Сайт є джерелом достовірної інформації про психічне здоров’я для людей, які цікавляться темою, для тих, хто зіштовхнувся з проблемами психічного здоров’я та їхніх близьких, а також і для фахівців та членів місцевих громад. На сайті є список гарячих ліній допомоги, а також ― безкоштовний освітній онлайн-портал із навчальними курсами та вебінарами про психічне здоров’я. Під час карантину особливу увагу експерти проєкту приділяли психічному здоров’ю медиків, батьків та дітей, які опинилися в ізоляції.

За даними опитування "Психічне здоров'я в Україні: обізнаність та ставлення", проведеного в рамках проєкту в січні 2020 року компанією InMind, лише 37% опитаних вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров'я. 69% респондентів вказують на брак інформації і прагнуть дізнатися більше. Водночас 79% вважають, що психічне здоров’я ― є серйозною та вартою уваги проблемою.

психическое здоровье украинцев
 
психическое здоровье украинцев
 
психическое здоровье украинцев

Перший етап кампанії передбачає знайомство українців із поняттям психічного здоров'я, та актуалізацію потреби дбати про нього так само, як про фізичне здоров’я. 

психическое здоровье украинцев

В Україні 8,1 млн людей потребують ефективних послуг у сфері психічного здоров’я. Однак лише 1,6 млн людей отримують необхідну їм допомогу. Це означає, що близько 80% людей, які потребують підтримки, не отримують її. Ідея нашої освітньої кампанії― донести людям, що турбота про власне психічне здоров’я може мати позитивний впливна багато аспектів нашого життя. Тому ми побудували нашу освітню кампанію на основних чотирьох елементах психічного здоров’я за визначенням ВООЗ. Це здатність долати щоденні стреси; реалізовувати свій потенціал; працювати продуктивно та плідно; робити свій внесок у життя спільноти,

― зазначає лідер проєкту MH4U Гайко Кьоніґштайн.

Наступним етапом кампанії буде підвищення обізнаності населення про психічні розлади та заохочення звертатися за підтримкою та професійною допомогою у разі потреби.

Згідно з даними ВООЗ, 30% українців матимуть різні психічні розлади протягом життя. Депресивні розлади в Україні більш поширені, ніж в інших європейських країнах. Водночас майже половина опитаних дослідження "Психічне здоров'я в Україні: обізнаність та ставлення"― 45% ― не змогли назвати жодного психічного розладу.

психическое здоровье украинцев

Міністерство під керівництвом Максима Степанова розуміє важливість реформи системи охорони психічного здоров’я. Ми цінуємо підтримку міжнародних партнерів, адже  в Україні ще не до кінця сформована культура турботи про психічне здоров’я, і у нас попереду ― велика освітня робота. Реформа системи охорони психічного здоров’я є важливою складовою загальної реформи медицини. Вона націлена на те, щоб перейти від надання психіатричної допомоги до збереження психічного здоров’я українців,

―коментує актуальність проєкту заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

А координатор проєктів з боку Посольства Швейцарії в Україні Петро Ільків зазначає наступне:

психическое здоровье украинцев

Тему психічного здоров’я сьогодні важко відкрито обговорювати в українському суспільстві, адже переважно люди сприймають її неоднозначно. Наша мета ― покращити якість та доступність допомоги для людей із психічними розладами,  підвищити рівень обізнаності українців про психічне здоров'я та знизити рівень стигми щодо людей із психічними розладами.

Окрім вебсайту, до освітньої кампанії проєкту будуть залучені зірки й  лідери думок, партнери в царині медіа та бізнесу, фахівці з психічного здоров’я, а також ― звичайні українці, які мають сміливість ділитися своїми історіями турботи про психічне здоров’я. 

Для довідки:
________________________________________
Проєкт "Психічне здоров’я для України" / Mental Health for Ukraine (MH4U)― це чотирьохрічний проєкт (з 2019 по 2023 рік), метою якого є покращення якостіта доступності допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами в Україні. Проєкт впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), у контексті Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні наперіод 2015-2020 років та підтримки реформи системи охорони психічного здоров'я в Україні. MH4U втілює підходи "Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україніна період до 2030 року", що передбачає "створення цілісної, ефективної системи охорони психічного здоров’я, яка функціонує в єдиному міжвідомчому просторі, забезпечує покращення якості життя та дотримання прав і свобод людини".

Більше читайте на Фейсбук-сторінці проєкту за посиланням.

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости