В Україні стартував онлайн-курс "Весняна школа психічного здоров’я"

Важно знать
Дарья Базалинская

Дарья Базалинская

редактор выходного дня

9 вересня проєкт "Психічне здоров’я для України" запустив онлайн-курс "Весняна школа психічного здоров’я". Головне завдання курсу — надати всім, хто цікавиться темою психічного здоров’я, необхідні практичні навички для ефективного надання послуг у цій сфері. Далі — більше інформації.

Проєкт "Психічне здоров’я для України" / Mental Health for Ukraine (MH4U) ― це чотирьохрічний проєкт, метою якого є покращення якості та доступності допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами в Україні.

Організатори курсу підготували цікаву статистику. Згідно з опитуванням, проведеним у січні 2020 року компанією InMind, лише 37% українців вважають себе достатньо обізнаними в питаннях психічного здоров’я. 69% респондентів кажуть, що хочуть дізнатися більше про цю сферу. А 79% вважають, що психічне здоров’я — серйозне і варте уваги питання.

Related video

Цей курс буде корисним для працівників у галузі психічного здоров’я, а саме: психіатрам, психологам, психотерапевтам, соціальним працівникам, представникам громадських організацій, органів охорони здоров’я та будь-кому, хто має бажання вдосконалити систему послуг з охорони психічного здоров’я в Україні.

Стресс

Онлайн-курс "Весняна школа психічного здоров’я" охоплює:

  • 12 навчальних модулів

  • 16 міжнародних та національних експертів та експерток

  • 14 годин матеріалів на онлайн-порталі

Йога

В Україні фінансування послуг у сфері психічного здоров’я трансформується. Сьогодні загальне недофінансування психіатричних лікарень становить 898 млн грн. І ми розуміємо, що важливо зміцнювати систему знизу: навчати сімейних лікарів, клінічних психологів, соціальних працівників, заохочувати громаду створювати та розвивати центри психічного здоров’я. Завдяки національним та регіональним освітнім проєктам усі охочі зможуть отримати дієві інструменти та підтримку для створення ефективної системи охорони психічного здоров’я. Це дозволить налагодити міжсекторальну співпрацю не тільки на рівнях закладів охорони здоров’я, а й на рівнях місцевих та обласних органів самоврядування,

— описала ситуацію заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Йога

А лідер проєкту "Психічне здоров’я для України" Гайко Кьоніґштайн розповів наступне:

"Весняна школа психічного здоров’я" планувалася як щорічна міжнародна конференція з питань психічного здоров’я. Проте через пандемію COVID-19 ми створили онлайн-курс, який буде доступний кожному протягом наступних кількох років. Розроблений українськими та міжнародними експертами він розрахований на людей із медичної, соціальної та інших сфер, які хочуть долучитися до розвитку галузі охорони психічного здоров’я в Україні. Ми прагнемо, щоб фахівці у сфері охорони здоров’я і соціального захисту, представники місцевої влади і громадських організацій об’єдналися з метою покращення послуг в наданні психічної допомоги. Після проходження цього курсу вони будуть краще підготовлені, аби почати розвивати центри психічного здоров’я у своїй громаді.

Йога

Чому і як слід дбати про психологічний добробут працівників? Як психічні розлади впливають на соціальне та економічне життя населення? Куди потрібно звертатись за психологічною допомогою у вашому місті? Відповіді на ці та інші важливі питання ви отримаєте під час онлайн-курсу.

УЗНАЙТЕ БОЛЬШЕ:

Також рекомендуємо почитати поради від експертів щодо організації домашнього навчання .

Фото: pixabay.com