Pandemic Media Space: як звучить світ в умовах пандемії

Pandemic Media Space: як звучить світ в умовах пандемії

В Україні створили технологічну медіаплатформу Pandemic Media Space — інструмент для створення нових музичних творів та медіапроєктів в умовах пандемії. Більше інформації читайте в нашому матеріалі.

Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 2 голосов

Як працює платформа

За допомогою програми Connection Interpretation Algorithm учасники конвертуватимуть дані стосовно глобальних змін у світі під час пандемії (метереологічні, геолокаційні, медичні тощо) у специфічні види музичної інформації для використання композиторами.

Організаторами стали відомі композитори-фахівці з алгоритмічної композиції та медіаартисти: Алла Загайкевич, Георгій Потопальський та Антон Стук. Проєкт відбувається за сприяння програми House of Europe.

Pandemic Media Space

Результатом роботи медіаплатформи стануть твори чотирнадцяти українських та польських композиторів та медіаартистів, які будуть розміщені на веб-платформі проєкту Pandemic Media Space. Крім того, заплановані шість майстер-класів від менторів Марека Холонєвскього, Георгія Потопальського та інших артистів, які працюють в галузі алгоритмічної композиції та медіа-арту.

Розклад онлайн-лекцій

Pandemic Media Space

Інтерв’ю з композиторкою Аллою Загайкевич, яка розповіла детальніше про проєкт

  • Як сформувалася ідея — трансформувати інформацію з різних галузей знань, яка щодня проходить повз нас, у музику?

Напевно, почати можна з того, що в музиці ми постійно маємо справу з "числами", "математикою". Присутність певних математичних алгоритмів ми можемо зустрічати як в середньовічній музиці, так і в музиці XX ст. Власне, алгоритмічна композиція — нині дуже розвинута сфера сучасної композиції.

Добре відоме, до прикладу, використання стохастичних алгоритмів у музиці Ксенакіса, Грабовського, чи акустичних алгоритмів — в музиці французьких спектралістів. Я теж маю кілька алгоритмічних композицій з використанням стохастичних алгоритмів — "Гравітація" для двох віолончелей та "Повітряна механіка" для інструментального ансамблю, де, до речі, ритм твору повністю генерований комп’ютером за певним алгоритмом "гравітаційних повітряних потоків".

Pandemic Media Space

Але, звісно, набагато системніше алгоритмічне мислення використовується в медіамистецтві. І тут Києву насправді пощастило — медіаартист ujif_notfound має цілий корпус творів, заснованих на  алгоритмах, певною мірою, якраз пов’язаних з фізичними чи математичними процесами.

Крім того, проєкт є міжнародним. І наш партнер — Польське товариство електроакустичної музики, лідер якого Марєк Холонєвський відомий дуже цікавими проєктами з застосуванням абсолютно несподіваних midi контролерів, на кшалт GPS-локацій у світовій мережі таксистів.

  • Яким чином буде відбуватися збір даних і конвертація у музичну інформацію?

Ми отримали дуже розгорнуті "вимоги" композиторів до даних, з якими б вони хотіли працювати. Наразі композитори мають графіки коливань температури, напрямків повітря, шкали забруднень середовища, показники розповсюдження Covid.

Pandemic Media Space

Виявилося, чимало інформації є у відкритому доступі, але, звісно, ми контактуємо з українськими астрономами, фізиками… Думаю, у нас буде насправді доволі розгорнута математична картина "зацифрованого світу". Стосовно конвертації фізичних даних в музичні… Навіть зі студентами академії на заняттях з електроакустичної композиції ми конвертуємо різні числа в специфічну музичну інформацію (висота звуку, тривалість, гучність — в електроакустичній музиці позначаються мають доволі точні значення).

Але ідея Георгія Потопальського (ujif_notfound) про Connection Interpretation Algorithm полягає в дійсно "комплексному" підході та застосуванні великої кількості даних.

  • Як цей проєкт вплине на розуміння методів композиторської роботи? Чи буде ця платформа цікавою і доступною для людей-немузикантів?

Я розглядаю сучасну композицію як відкритий простір. Притаманні музиці "правила" великою мірою мають математичне походження, зв’язок з природними явищами. Веб-платформа, звісно, не обмежує методів композиції. Але натомість може спонукати до нових творчих рефлексій.

Сподіваюсь, композитори отримають додаткове "натхнення" навіть від візуальної частини проєкту, яка, можливо, буде певним чином нагадувати сучасні "графічні" партитури. Для не-музикантів ми передбачаємо існування на веб-платформі midi-інтерфейсу, який дозволить вдома всім охочим "послухати світ".

  • Яке послання світу ми почуємо у творах композиторів?

"Послання світу"…  який наш світ музичний. Яка в нього поліфонічна фактура і динамічна інтонація… Очікуємо, звісно, композиторських перевтілень, нових ритмів та тембрів — такої вільної композиторської фантазії у наш непевний час.

Pandemic Media Space

А вас зацікавив такий проєкт?

Читать такжеМода, искусство и технологии: FINCH и Marianne Hollenstein представили уникальный перформанс (ВИДЕО)

Фото: Pandemic Media Space

Подписаться Подписаться
Новости партнеров

сейчас читают

Последние новости