Здоровий сон, рух та цілі: вчені назвали 5 звичок, які допоможуть вам дожити до 100 років

Здоровий сон, рух та цілі: вчені назвали 5 звичок, які допоможуть вам дожити до 100 років

Як дожити до 100 років? У нашому матеріалі ви знайдете 5 корисних звичок довгожителів, які вчені радять запровадити у своє життя.

Оцінка
- 4.5 з 5 можливих засновуючись на 2 голосів
Related video

Довголіття — це результат взаємодії наших генів та способу життя. Так стверджує експерт з довголіття Ден Бюттнер. Він виявив п'ять куточків планети, де люди ведуть найдовше і здорове життя. Ці місця стали відомі як "блакитні зони", а аналіз способу життя їх мешканців дозволив виділити ряд звичок, які сприяють довголіттю.

Читати такожЧи можуть лампи для нігтів спричинити рак шкіри? Експерти розповіли про те, наскільки шкідливий гелевий манікюр

За словами Бюттнера, лише близько 20% тривалості життя визначається нашою генетичною спадковістю, тоді як решта 80% залежить від інших факторів. Дослідження "блакитних зон" показали, що жителі цих регіонів дивовижним чином живуть додаткові 10 років, не страждаючи від хвороб, і при цьому вони насолоджуються життям.

 

1. Здорова їжа

У п'яти "блакитних зонах" у середньому 90-98% раціону становлять цілісні продукти рослинного походження. Основна увага приділяється цільнозерновим продуктам, зелені, картоплі, квасолі та горіхам. М'ясо вживається рідко — приблизно п'ять разів на місяць. Рибу їдять тричі на тиждень, а молочні продукти або у невеликих кількостях, або вони загалі відсутні у раціоні. Важливо також вживати достатню кількість води, чашку бобів на день та різноманітні напої, такі як трав'яний, зелений та чорний чай, кава, а також трохи вина.

Здоровий сон, рух та цілі: вчені назвали 5 звичок, які допоможуть вам дожити до 100 років - фото №1

Фото: freepik.com

2. Повноцінний сон

Забезпечте собі вісім годин щоденного сну. Сон відіграє важливу роль у довголітті. Ось кілька порад, які вам допоможуть його покращити:

  • Знизьте температуру у спальні.
  • Використовуйте темні штори для затемнення кімнати.
  • Позбавтеся електроніки в спальні.

Читати такожБіль та спазми. Чи правда, що алкоголь негативно впливає на менструальний цикл?

3. Знайдіть свою життєву мету

Люди, які мають чітко сформульовану мету, живуть довше, ніж ті, хто її не має. Якщо ви ще не знаєте, яка ваша мета, почніть із запису цінностей, інтересів та улюблених занять. Зверніть увагу на загальні тенденції та постарайтеся знайти спосіб, як їх можна втілити у життя.

4. Рухайтеся впродовж дня

Фізична активність також відіграє важливу роль у довголітті. Люди у "блакитних зонах" рухаються кожні 20 хвилин, навіть не займаючись спортом. Прогулянки, робота в саду та просто активне проведення часу сприяють збереженню фізичної активності та запобіганню падінням.

Здоровий сон, рух та цілі: вчені назвали 5 звичок, які допоможуть вам дожити до 100 років - фото №2

Фото: freepik.com

5. Більше спілкуйтеся з друзями, які мають здорові звички

Ваше коло спілкування може вплинути на звички та здоров'я. Тому обирайте друзів, які поділяють здоровий спосіб життя. Ці люди будуть мотивувати вас до більш здорових рішень.

Читати такожЦі ліки смертельно небезпечні, а вони є майже у кожній аптечці! Розповідаємо, що виявили вчені

Також дізнайтеся, яким має бути здоровий сон і як його отримати. Не пропустіть 5 експертних порад, які допоможуть вам висипатись.

Підписатись Підписатись

Зараз читають

Останні новини