Часник вимахає з кулак: проста дія врятує ваш урожай

Часник вимахає з кулак: проста дія врятує ваш урожай

Виростити гарний часник зовсім не складно. Це одна з рослин, яка може рости навіть в тіні. Варто лише правильно за нею доглядати протягом усього періоду вегетації.

Оцінка
- 4.5 з 5 можливих засновуючись на 2 голосів
Related video

Читати такожЯк прогнати слимаків з саду й городу: копійчаний метод прожене їх назавжди

Є кілька деталей, які слід врахувати, щоб виростити чудовий часник. Про них розповіли на agronomist.in.ua

Підживлення часнику

При посадці цієї культури в ґрунт варто внести перепрівший перегній або компост і здобрити ґрунт фосфорно-калійними мінеральними добривами. На кожен метр посадки йде по 1-2 відра цінної органіки, по 30-40 грамів подвійного суперфосфату, а також 10-15 грамів калійної солі. Навесні додатково додають аміачну селітру - 25 г/кв. метр. 

Як і більшості культур, на початку вегетації часнику потрібно багато азоту. Через два тижні після того, як з’являться масові сходи, часник під корінь поливають розчином карбаміду (столова ложка на стандартне відро води). Через два тижні це повторюють. Коли формуються цибулини, часник бажано підгодувати фосфором і калієм.Мінеральні добрива можна замінити на пічну сажу або рослинну золу. 

Розпушування та поливання

Часник любить обережне розпушування - це пропускає кисень до коріння. Оскільки коренева система рослин знаходиться неглибоко, то найкраще застосовувати розпушування, суміщені з прополкою.

Поливають часник раз в п’ять днів, якщо немає дощу. Якщо зовсім сухо - то частіше. При великій кількості опадів поливи припиняють. Також припиняють полив в кінці сезону, за три тижні до викопування цибулин - це збільшує твердість головок для тривалого збереження.

Виламування стріл

Більшість сортів часнику в червні викидають стрілку з суцвіттям. Їх варто виламувати, але не всі - рекомендується залишати 2-3 сигнальні стрілки на найпотужніших саджанцях. Досвідчені городники за їх зовнішнім виглядом визначають, чи не пора копати часник. Про це свідчить зовнішня оболонка на суцвітті - коли вона почне розтріскуватися, а бульбочки – випадати назовні, це означає, що пора.

Читати такожПосадіть ці 3 рослини на дачі і гризунів там ви більше не побачите

З врахуванням цим простих порад навіть недосвідченому городнику вдасться виростити великий і красивий часник. Також ми писали, як правильно сіяти кріп.

Підписатись Підписатись

Зараз читають

Останні новини