Якщо загорілась сковорода: найпростіші способи збити полум’я

Якщо загорілась сковорода: найпростіші способи збити полум’я

Невдачі на кухні бувають різних рівнів. Одна страва, якщо невдало розбилось яйце - це легко вирішується простим лайфхаком з прибирання. Зовсім інша річ, коли ситуація набирає небезпечних обертів - як у випадку з загорянням олії в сковороді.

Оцінка
- 4.5 з 5 можливих засновуючись на 2 голосів
Related video

На порталі “Шуба” розповіли, коли олія загоряється і що із цим робити. Зазвичай це відбувається через готування без нагляду. Якщо ви не стежите за сковородою, олія може стати занадто гарячою і спалахнути.

Читати такожТвердий сир з трьох інгредієнтів: більше не будете купувати (РЕЦЕПТ)

Найкращий варіант впоратися із загорянням - запобігти йому. Ризик полум’я з’являється, коли жир досягає температури димлення. Олія має точку димлення 232 градуси, тоді як, наприклад, смалець — 190 градусів. 

Полум’я у сковороді може налякати, але варто навчитися гасити її швидко й ефективно. Перш за все, подбайте про безпеку - одягніть жаростійкі рукавиці.

Надалі ж алгоритм гасіння виглядає так:

  1. Зніміть сковороду з вогню. Відсуньте її або вимкніть газ, але обережно. Треба усунути джерело тепла, що нагріває олію. Без тепла вогонь почне поступово згасати сам.
  2. Накрийте полум’я металевою кришкою. Це пов’язано із киснем - як тільки він зникне, вогонь згасне сам. Так роблять лише з металевою кришкою - скляна не підійде.
  3. Додайте соду або сіль. Цей спосіб спрацює при маленькому загорянні - просто насипте на полум’я потрібну кількість.

Але деяких речей робити не рекомендується. Це диктують правила безпеки.

Що не можна робити при гасінні олії:

  • не чекайте, що олія догорить
  • не додавайте воду
  • не додавайте борошно або цукор

Читати такожСалат із буряком та чорним шоколадом: незвичні поєднання в їжі, які здивують шаленством смаків (РЕЦЕПТИ)

Якщо ви спробували всі способи гасіння, а вогонь не гасне та/або поширюється далі, не випробовуйте долю - дзвоніть до пожежної служби. Також ми писали про те, як правильно варити рис.

Підписатись Підписатись

Зараз читають

Останні новини