У соціальних мережах спалахнув скандал навколо нового художнього фільму під назвою "Юрик". Фільм розповідає історію хлопчика з Маріуполя, який зміг вибратися з окупованого міста та самостійно дістатися до своїх родичів в Естонії. Критика з боку глядачів була настільки значною, що СТБ вирішили зняти фільм з усіх ресурсів та виправити помилки.
Телеканал СТБ ухвалив рішення зняти з ефіру поточну версію художнього фільму "Юрик", який було представлено до Дня Незалежності України, і доручив виробнику фільму — компанії OsnovaFilm Production — внести значні зміни до його змісту. Про це йдеться в офіційному пресрелізі телеканалу.
Хоча фільм заснований на реальних подіях, українці та жителі Маріуполя, які бачили окупацію на власні очі, вважають, що в ньому недостатньо реалізму. Вони стверджують, що деякі моменти у фільмі значно розходяться з реальними подіями, що, на їхню думку, створює спотворене уявлення про злочини, скоєні російськими військовими у Маріуполі, а також зменшує масштаб цих подій.
Телеканал СТБ доручив OsnovaFilm Production провести істотні зміни та створити нову версію фільму. Зокрема, вони планують виключити будь-які згадки про Маріуполь як місце дії подій та уникати використання назв інших українських міст, які зазнали або зазнають тимчасової окупації.
— йдеться у заяві СТБ.
Команда телеканалу пояснила, чому так важливо переробити фільм "Юрик" та зберегти його. За їхніми словами, ця стрічка — одна з перших розповідей про життя українських дітей в умовах повномасштабного російського вторгнення. Нагадаємо, що в центрі сюжету знаходиться історія 11-річного хлопчика, який змушений проходити через важкі воєнні часи.
Також телеканал впроваджує вдосконалену систему контролю з метою оцінки чутливості та перевірки фактів у контенті, пов'язаному з подіями повномасштабної війни. Це, за їх думкою, допоможе уникнути схожих помилок у майбутньому.
Чому виник скандал навколо фільму "Юрик"?
Після випуску художнього фільму "Юрик" у мережі розгорівся серйозний скандал. Мешканці Маріуполя та інші українці, які добре знайомі з подіями, що відбувалися в окупованому місті, почали звинувачувати творців фільму в тому, що він не сходиться з реальністю.
Зокрема, обурення викликав той факт, що у героїв фільму був доступ до води та світла, а також можливість вільно пересуватися містом. Це не відповідає реальним подіям у Маріуполі, про які свідчили мешканці. Також у фільмі було показано сцену, в якій представники ОБСЄ нібито евакуюють маріупольців у напівпорожньому автобусі. Насправді такої події не відбувалося.
Також раніше ми розповідали про те, що фільм "Мирний-21", заснований на реальних подіях російського вторгнення, вийшов на Netflix. У цій стрічці знявся актор та військовий Паша Лі, який, на жаль, загинув на війні.