"Блакитний і червоний хлопчики" Зої Скоропаденко та Клема Чемберса підкорили Париж, Монако та Нью-Йорк (ФОТО)

Новини культури

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

У Нью-Йорку відбулася виставка спільної творчості двох митців – українки з Кривого Рогу Зої Скоропаденко та її британського колеги Клема Чемберса  –  під назвою "Blue boy & red boy". Кілька років тому ця кумедна серія розпочиналася як освітній проєкт для дітей до Днів європейської спадщини. Тепер же унікальні картинки митців підкорюють увесь світ. Деталі – у нашому матеріалі!

Відомо, що представлення робіт у Нью-Йорку – вже тертя така виставка. Перші дві відбулися у Парижі та Монако. Відповідно, у Монако було виставлено частину серії з краєвидами князівства, а в Парижі – серія з краєвидами столиці Франції, повідомляє HOCHU.ua пресслужба The Meloy Art.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Серія картин “Blue boy&Red boy” знайомить дітей з відомими історичними спорудами. Проте кумедні анімаційні хлопчики на фоні відомих пейзажів підкорили серця не тільки дітей, а й багатьох дорослих.

Клем малював, як дитина, а я вже домальовувала позаду пейзажі з історичними будинками шкіл. Згодом ми вирішили розширити цю серію до світового масштабу, де внутрішня дитина подорожує найвідомішими містами світу: Париж, Нью-Йорк, Токіо… Тож наші “Синій та Червоний хлопчики” спробують допомогти читачеві віднайти в собі внутрішню дитину радості, тендітності, грайливості, нового сприйняття світу – всього того, чого так бракує людям в наш час,

– каже Зоя Скоропаденко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Синій і червоний хлопчики – це мистецьке переосмислення знакових творів минулого, “Синього хлопчика” Томаса Гейнсборо та “Червоного хлопчика” Томаса Лоуренса.

Я хтів створити образ, який би зачепив внутрішню дитину людини. Ми часто втрачаємо радість і внутрішню наївність, коли стаємо дорослими, я прагнув відтворити ці почуття на наших картинах,

– розповідає Клем Чемберс.

Кумедні сині та червоні чоловічки Чемберса мандрують історичними пейзажами Скоропаденко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нью-Йорк – вже третє місто тріумфу для “Blue boy&Red boy”. Першим “хлопчики” підкорили Париж. За словами художниці, відвідувачі з радістю впізнавали у дитячих фігурках себе – у той момент, коли робили селфі перед Ейфелевою вежею чи Нотр Дамом. Далі – Монако, і от – Нью-Йорк.

Для кожного міста художники створюють окрему серію – з пейзажами, притаманними саме цьому місту. Наприклад, у Нью-Йорку “хлопчики” знайомляться зі Статуєю Свободи, Рокфеллер-центром, Бруклінським мостом та іншими відомими місцями.

Червоний хлопчик і Синій хлопчик — це легко впізнавані архетипи, з їхніми круглими обличчями та перебільшеними рисами, що надає їм грайливого і майже анімаційного вигляду. Я сподіваюся, що наші картини викличуть посмішку у глядача – і згадку про магію першого знайомства з містом,

– говорить Скоропаденко.

Відомо, що у  листопаді цього року “хлопчики” помандрують до Токіо – відкривати світові найцікавіші місця столиці Японії.

Виставку представляють віртуальна мистецька галерея The Meloy Art та мистецьке об’єднання Circle of Zoia.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше  ми розповідали, що Олександр Усик станцює "бойовий гопак" у великому турі народного хору ім. Г. Г. Верьовки. Перший концерт запланований на 6 грудня.