Щодня ми доглядаємо своє волосся і навіть можемо не підозрювати, які жахливі помилки робимо і наскільки шкодимо своїм кучерям. Навіть найпростіші рутинні процедури, наприклад, розчісування або миття, можуть призвести до пошкодження волосся.
Американська академія дерматології опублікувала цілих 10 помилок, які ми робимо щодня, коли доглядаємо волосся. А також 10 порад дерматологів, які допоможуть зберегти гарну шевелюру.
Які помилки ми робимо під час щоденного догляду за волоссям
-
Втираємо шампунь по всій довжині волосся. Щоб не нашкодити волоссю під час миття, шампунь потрібно нанести на шкіру голови та акуратно її масажувати. А коли ви змиватимете шампунь, то дайте йому стекти по всій довжині волосся, але не втирайте його в свою шевелюру.
-
Не використовуємо кондиціонер. Щоб волосся було шовковистим, блискучим і не плуталося, все ж таки потрібно використовувати кондиціонер після кожного миття волосся.
-
Активно витираємо волосся рушником. Його потрібно просто обернути рушником, щоб він увібрав вологу або дати можливість волоссю висохнути на повітрі.
-
Розчісуємо мокре волосся. Це дуже сильно шкодить волоссю і тому пряме волосся потрібно розчісувати тоді, коли воно трохи висохне. А ось текстуровані або тугі локони можна розчісувати вологими, гребінцем з широкими зубцями. Нещодавно ми розповідали про те, як розплутувати волосся різних типів.
-
Часто використовуємо фен, плойку та праску. Давайте можливість волоссю висихати на повітрі, якщо це можливо або використовуйте найнижчу температуру фена. А коли користуєтеся плойкою або праскою, то скоротите контакт цих девайсів з волоссям до мінімального.
-
Активно використовуємо засоби тривалої фіксації. Ви зможете уникнути пошкодження волосся, якщо рідше застосовуватимете подібні продукти.
-
Туго стягуємо волосся у хвіст, косу чи пучок. Якщо не хочете шкодити волоссю, то робіть зачіски, які не стягуватимуть ваше волосся; міняйте зачіску, щоб не носити постійно те саме плетіння. Це також стосується і професійних кісок або нарощеного волосся — носіть не більше 2-3 місяців і дотримуйтесь гігієни шкіри голови.
-
Фарбуємо волосся та робимо хімічну завивку. Якщо від цих процедур неможливо повністю відмовитися, то варто збільшити відрізок часу між фарбуваннями. Також бажано робити лише одну процедуру за один раз — або фарбування, або завивку. Інтервал між цими процедурами має становити 2 тижні.
-
Розчісуємо волосся по 100 разів на день або постійно його смикаємо, щоб укласти. Це міф, що волосся потрібно розчісувати 100 разів на день. Використовуйте гребінець тільки тоді, коли вам дійсно потрібно укласти локони. Купуйте гребінець з широкими зубцями і обережно розчісуйте нею волосся. Намагайтеся не смикати їх, коли укладаєте.
-
Не звертаємось до фахівців, коли це потрібно. В Американській академії дерматології зазначили один момент: якщо зміна способу догляду за волоссям не дала жодного ефекту і волосся, як і раніше, пошкоджене, то потрібно звернутися до профільного фахівця для з'ясування причин.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми також розповідали про те, у який колір пофарбувати волосся, щоб підкреслити очі.