Як правильно прати, прасувати і доглядати: повний розбір символів на етикетках одягу (ФОТО)
До кожної речі пришита спеціальна етикетка, яка пояснює, як поводитися з певною річчю. Зокрема, як її прати, сушити й прасувати. Однак далеко не всі господині знають значення кожного з цих символів - і даремно, адже це незнання може дорого обійтися.
Щоб ви завжди були впевнені у тому, що робите все правильно, ми зібрали для вас усі головні позначки, які можна зустріти на бирці. На щастя, у більшості країн використовуються однакові або ж дуже схожі символи.
Символи прання речей
► Загальні символи прання
-
Не прати. Будьте обережні, якщо бачите цей символ на своєму одязі - він означає, що цю річ не можна прати ні в машинці, ні вручну. Вам доведеться щоразу віддавати його в хімчистку.
-
Ручне прання. Цей символ означає, що ваш цю річ можна прати тільки вручну. Згодиться і програма “делікатного ручного прання” у вашій пральній машині, якщо така є.
-
Не віджимати. Це значить, що цей одяг не можна скручувати, аби видалити зайву воду. Тобто для машинного прання ця річ не підходить: вам потрібно випрати її вручну й обережно притиснути тканину або ж скрутити її у товстий рушник, щоб видалити воду.
► Обережне прання, делікатне віджимання
-
Цикл постійного тиску (щадне прання). Символ, на якому зображений таз з однією рискою, означає, що цю одежину можна прати лише на короткому циклі прання (наприклад, програма для синтетичних тканин) і на короткому циклі віджиму або ж віджимі за низьких обертів. Якщо ж бачите символ таза без риски, то це значить, що річ можна прати у пральній машині, але - за відповідної температури, яка буде вказана там же на етикетці.
-
Делікатне прання. Якщо бачите дві риски під тазом, то ця річ потребує делікатного прання. Такий одяг можна прати лише на делікатних програмах і лише з відповідним щадним засобом для прання. Також не бажано використовувати віджим.
-
Делікатне прання за рекомендованої температури. Символ таза з однією чи кількома лініями знизу і температурою означає, що потрібно використовувати делікатну програму за вказаної температури або меншої за вказану, однак за більшої температури прати річ забороняється. За можливості також не використовуйте віджим - це також може зіпсувати річ.
Символи відбілювання речей
-
Відбілювання дозволено. Цей символ на бирці означає, що для цієї речі можна використовувати будь-який тип відбілювача.
-
Не відбілювати. Перекреслений трикутник значить, що використовувати відбілювач не можна. Причому під забороною навіть порошки, які містять оптичні освітлювачі. Цей символ може бути зафарбований у чорний або ж бути білим - це однаково значить, що використовувати відбілювач заборонено.
-
Відбілювання тільки без хлору. Дві діагональні лінії у трикутнику значать, що ви можете використовувати відбілювач, який не містить хлору.
-
Відбілювання хлором. Якщо бачите трикутник із літерами "CL" усередині, то можете сміливо приводити цю річ до ладу за допомогою відбілювача з хлором - він нічим не нашкодить тканині.
Символи прасування
Символ, який позначає праску, часто доповнюється крапочками. Від їх кількості залежить, яку максимальну температуру можна виставляти на прасці:
-
Одна крапка - це надзвичайно ніжний режим, максимальна температура - 110°С.
-
Дві крапки - максимум можна використовувати 150°С.
-
Три крапки - якщо у символі праски бачите саме три крапки, то можете сміливо використовувати найвищу температуру прасування - до 200°C.
-
Не прасувати. Якщо бачите закреслену праску, це значить, що для вашого одягу прасування не підходить - так ви можете зіпсувати тканину.
-
Не прасувати з парою. Цей символ означає, що річ можна прасувати, але без використання функції пари.
-
Прасування дозволене. Позначка праски без будь-яких крапок чи інших символів значить, що прасування загалом дозволяється.
Символи сушіння
-
Дозволяється сушити в сушильній машині. Квадрат із колом посередині значить, що одяг можна сушити у сушильній машині.
-
Не сушити в сушильній машині. А ось цей символ означає, що річ не годиться для сушіння в сушильній машині.
-
Сушіння на повітрі. Порожній білий квадрат означає, що одяг потрібно сушити на відкритому повітрі, просто розвісивши його на мотузці чи спеціальній сушарці.
Раніше ми розповідали, що робити, аби нові джинси не фарбувалися й не линяли під час прання. Кілька простих порад допоможуть вам уникнути помилок, за які згодом можна дорого заплатити.