Ніколи не грійте ці продукти в мікрохвильовій печі, якщо хочете залишитися здоровими

Лайфхаки

Юлія Бражнік

Журналістка

Мікрохвильова піч — це той девайс, без якого вже складно уявити собі сучасну кухню. У ній зручно розморожувати, підігрівати, варити, випікати. Мікрохвильова піч економить наш час на кухні і взагалі незамінний помічник.

Ми вже давно засвоїли одне просте правило — у мікрохвильову піч не можна ставити металеві предмети. Але є ще одне застереження — не всі продукти можна розігрівати у мікрохвильовій печі.

Які продукти не можна розігрівати у мікрохвильовій печі

Перець чилі

Під час нагрівання перцю чилі в мікрохвильовій печі, він вивільняє досить летючу речовину капсаїцин, фактично перетворивши вашу мікрохвильову піч на перцевий балончик. Це може спричинити опіки очей та горла.

Яйця в шкаралупі

Усім відомий факт, що яйця при нагріванні в мікрохвильовій печі можуть вибухнути. Але тут є маленький нюанс: зазвичай вони вибухають після нагрівання, тобто коли вони можуть опинитися у вас на тарілці. До речі, це відбувається не тільки з яйцями в шкаралупі, але і з очищеними звареними в круту яйцями, які ви розігріваєте цілими. Вся справа в парі, що виникає в середині яйця і тисне на нього доти, доки яйце не вибухне.

Заморожене м'ясо

І хоча у багатьох мікрохвильових печей є функція розморожування м'яса, краще дати м'ясу розморозитися природним шляхом. У мікрохвильовій печі тепло може розподілятися нерівномірно, а це означає, що деякі ділянки пересмажаться, а інші залишаться замороженими. Це може дозволити бактеріям швидше рости на холодних ділянках, що робить їх потенційними джерелами харчових захворювань.

Виноград

Якщо раптом у вас виникне таке екстравагантне бажання, як нагріти в мікрохвильовій печі виноград, то краще 100 разів подумайте. Виноград містить досить велику кількість цукру, який швидко згоряє, а це може спричинити пожежу.

Вчорашній рис

Завжди є спокуса розігріти вчорашній рис у мікрохвильовій печі, але краще цього не робити. Річ у тім, що рис може містити бактерії Bacillus cereus. Це природні бактерії, які витримують високу температуру від 5 до 55°С. Небезпека виникає тоді, коли бактерії розростаються у колонію. Це може статися, якщо варений рис надовго залишити за кімнатної температури. Коли бактерії ростуть, вони виробляють токсини, що викликають у людини харчове отруєння.

Зелень

Краще не ставити в мікрохвильові печі страви, які містять свіжу зелень: петрушку, кінзу, шпинат, кріп. По-перше, при нагріванні зелень втратить всі свої корисні властивості. По-друге, нагрівання в мікрохвильовій печі може посилити негативний вплив нітратів на організм.

Бережіть себе, не займайтеся самолікуванням та звертайтеся до лікаря, якщо почуваєте себе погано.

Раніше ми розповідали про те, що краще не зберігати під раковиною на кухні.