Погана ідея ставити біля ноутбука на стіл чашку кави або склянку води. Ви можете бути впевнені на всі 200%, що нічого не станеться. Але одного разу або зірки не так зійдуться, або сонячне затемнення якось не так на вас вплине і вже ціла чашка кави пролита на ваш ноутбук.
За даними порталу Business Insider, одна випадково розлита чашка води або кави ще не означає повний провал, але ймовірність смертельного результату існує. Давайте не будемо засмучуватись заздалегідь і якщо ви вже почали читати цей матеріал, то будете знати, що діяти доведеться дуже швидко.
Як діяти, коли на ноутбук потрапила рідина
Насамперед вам потрібно реагувати дуже швидко. Ось список перших кроків, які потрібно зробити:
-
у перші секунди після події ноутбук потрібно відключити від живлення;
-
також потрібно вимкнути сам ноутбук, якщо він не вимкнувся автоматично. Використовуйте екстрене вимикання — більшість комп'ютерів вимикається, якщо потримати секунд 6-10 сек кнопку живлення;
-
від'єднайте всі пристрої: проводи, флешки, модеми. У деяких моделей ноутбуків знімається батарея — її теж потрібно від'єднати;
-
ще раз нагадуємо, що все потрібно робити дуже швидко. І наступний пункт — переверніть ноутбук клавіатурою вниз, щоб витекла рідина. Також протріть усі частини, до яких зможете дістатися. Просунуті користувачі можуть розібрати ноутбук і протерти нутрощі сухими серветками та ватними паличками;
-
після всіх цих екстрених заходів вам потрібно поставити ноутбук "будиночком" клавіатурою вниз на плоску поверхню і чекати. У жодному разі не вмикайте ноутбук і не чіпайте його щонайменше добу.
Якщо після всіх екстрених процедур, які ви провели з ноутбуком, він не вмикається, то вам потрібно звернутися до сервісного центру. Подальша доля ноута залежить також від того, яку саме рідину ви пролили на нього. Якщо вода, кава або чай без цукру, то це ще не найгірший варіант. А якщо кислий сік, алкоголь чи напої із цукром, то наслідки можуть бути непоправними. До речі, не сушіть ноутбук у рисі, як це радять багато сайтів. Рис навпаки може забити ноутбук дрібним сміттям, і ви зробите лише гірше. Давайте вердикт залишимо спеціалісту, який продіагностує техніку та озвучить свої прогнози.
Нещодавно ми розповідали, чому не можна залишати телефон на зарядці на ніч. У статті також знайдете корисну інформацію щодо заряджання телефону.