Чисте і свіже повітря – запорука здоров’я, проте є кімнати, де провітрити за допомогою вікна практично неможливо. Наприклад, це ванні кімнати у багатоповерхівках. Тому люди користуються освіжувачами повітря, навіть не здогадуючись про небезпеку, яку вони можуть таїти. Раніше ми розповідали вам про те, як легко видалити жир із плити і чайника, а тепер розкажемо, як самостійно зробити безпечні освіжувачі повітря.
Купуючи аерозоль для повітря, варто уважно почитати його склад. Якщо він містить шкідливі фталати, краще не беріть такий взагалі. Є декілька варіантів, як зробити безпечний освіжувач повітря самостійно, передає pan-yteplyai.com.
Дифузор
Дорогі колби з паличками, які так милують око в магазинах, можна легко зробити своїми руками. Для цього візьміть будь-яку склянку або керамічну баночку, яка вам подобається, додайте туди базове масло (продається в аптеках і хобі-магазинах), і туди ж – улюблені парфуми чи ефірні олії. У готову рідину поставте бамбукові палички або гілки дерев, очищені від кори. Зверніть увагу, що чим більше паличок буде у банці, тим більш насиченим буде запах домашнього освіжувача.
Освіжувач для холодильника
Щоб запах у холодильнику був завжди свіжим та приємним, допоможе не лише правильне зберігання продуктів, а і природні арома-освіжувачі. Наприклад, апельсин. Акуратно виберіть м'якуш із половинки цитруса, насипте туди сіль або соду і додайте декілька крапель ефірної олії лимона. Такий освіжувач рекомендується зберігати на дверцятах холодильника.
Освіжувач для ванної кімнати
Туалет і ванну кімнату легко освіжувати за допомогою соди. Насипте її у баночку, додайте ефірні олії, які любите, і міцно закрийте кришкою. Струсіть ємність, а потім зробіть у кришечці кілька невеликих дірочок. Запах від ефірної олії буде випаровуватися поступово, підтримуючи в санвузлі приємний аромат.
Гелевий освіжувач
Довгограючим і водночас безпечним освіжувачем повітря вважається гелевий освіжувач. Його також легко зробити своїми руками. Для цього необхідні вода, желатин, барвник, ефірні олії та сіль. Отже, у скляну з водою додаємо ефірну олію з барвником. Беремо ще одну склянку, туди наливаємо теплу воду і розчиняємо в ній сіль та желатин. Потім обидва розчини потрібно з’єднати, повільно перемішуючи, щоб не виникло піни. А щоб прикрасити свій гелевий освіжувач, достатньо покласти на дно декоративної склянки намистинки, мушлі або трави. Налийте туди рідину і дайте охолонути.
Важливо! На кухні гелевим освіжувачем користуватися не можна!
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як легко прогнати павуків із дому. Ці маленькі секрети допоможуть вам позбутися незваних "гостей" і зберегти собі нерви.