Два надійні способи відмити сковорідку від “столітнього нагару”

Лайфхаки

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Не всі господині дотримуються правила, що сковороду потрібно ретельно мити після кожного використання. Через це на ній починають накопичуватися бруд, жир та нагар, яких з часом стає дуже складно позбутися. Та не поспішайте витрачати гроші на нову сковороду. Як дати другий шанс тому кухонному посуду, що вже маєте - розповідаємо у цій статті на HOCHU.ua. 

Щоб приготування їжі було безпечним, дбайте про чистоту посуду, яким при цьому користуєтесь. Особливо це стосується сковорідок з багаторічним нагаром, які є практично у кожної господині. Не варто їх ігнорувати, навіть якщо вам здається, що відмити застарілий бруд вже неможливо. Повірте, можливо, якщо знати дієві способи.

Зазвичай відмити чавунну сковороду важче, ніж алюмінієву чи з антипригарним покриттям. Проте варто спробувати, перш ніж йти купувати нову сковороду.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Для цього потрібно спочатку замочити сковороду у воді, щоб розм’якшити нагар. Далі скористайтесь одним із перевірених господарками способів:

  1. Сода та оцет підходять для очищення сковороди з обох боків. Насипте соду на нагар, налийте оцту 9% та залиште на годину. Потім акуратно потріть сковорідку щіткою чи губкою. Змийте залишки нагару водою. Якщо очистити сковороду з першого разу не вдалося - повторіть процес спочатку.

  2. Для іншого способу вам знадобляться мило, сода та канцелярський клей. Покладіть у велику каструлю з водою сковороду та поставте її на плиту. Подрібніть шматок господарського мила на терці та додайте у воду. Також додайте 0,5 кг соди та 200 г канцелярського силікатного клею. Коли вода кипітиме, нагар почне відставати від сковороди і його буде легко видалити.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми ділились найпростішими способами збити полум'я. Ці лайфхаки стануть у пригоді, якщо ваша сковорода загориться.

Фото: freepik.com