Переводимо вікна на зимовий режим: лайфхак, який допоможе зберегти тепло та гроші в холодну пору року

Лайфхаки

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Зважаючи на те, що наближаються холоди, пропонуємо вам дізнатися, як зберегти тепло в будинку в морози. Про те, навіщо переводити вікна на зимовий режим і як це зробити, читайте в нашому матеріалі.

Зазвичай пластикові вікна мають гарну герметичність, однак у багатьох вікнах є кілька режимів, які відрізняються особливою ефективністю. Наприклад, зимовий режим вікон суттєво знижує втрату тепла, як пишуть на порталі tsn.ua. Регулювання фурнітури вікон змінює ступінь притиску стулки, що дозволяє взимку утримувати тепло, а влітку покращувати циркуляцію повітря. Це також допомагає зменшити знос ущільнювачів та кріплень.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Не всі види фурнітури мають функцію перемикання в зимовий режим. Цю можливість зазвичай надають дорожчі фурнітурні системи для пластикових вікон.

Як дізнатися, чи є у ваших вікон зимовий режим?

Перевірте фурнітуру на боці стулки. Якщо ви бачите отвори для шестигранного ключа, викрутки або зірочки, або у вас є овальні ексцентрики, вікно, швидше за все, підтримує перемикання на зимовий режим.

Фото: tsn.ua

Коли слід переводити вікна в зимовий режим?

Зазвичай це необхідно робити при настанні холодів, коли відчувається продування вікон по периметру стулки. Важливо не забути повернути вікна в літній режим влітку, адже в зимовому режимі гумові ущільнювачі зношуються швидше.

Як перевести вікна у зимовий режим?

При переводі вікон на зимовий режим слід бути обережним, оскільки неправильне виконання цієї операції може призвести до пошкодження фурнітури. Якщо ви впевнені у своїх силах, то можете зробити це самостійно, використовуючи інструмент, що відповідає формі ексцентриків — це шестигранник, зірочка або викрутка. Якщо цапфи мають плоску форму без спеціальних отворів (овальних), їхнє положення можна відрегулювати за допомогою плоскогубців.

Перед налаштуванням ексцентриків важливо звільнити поверхню рами від пилу та ретельно протерти усі металеві частини фурнітури м'якою тканиною. Для покращення роботи механізму фурнітури на рухомі частини слід нанести спеціальне мастило або промисловий вазелін. Потім кілька разів відкрийте та закрийте стулку, щоб забезпечити рівномірний розподіл мастила.

Знайдіть усі ексцентрики на відкритій стулці. Деякі моделі фурнітури мають цапфи, які можуть бути втоплені в поверхні стулки, тому перш ніж почати переклад їх слід витягнути.

На цапфах знайдіть позначку, що вказує на силу притиску. Чим ближче позначка до вуличної сторони, тим сильніше притиск стулки. А цапфи зі зміщеним центром вказують на те, що чим ближче центр до вулиці, тим щільніше стулка притискається.

За допомогою віконного ключа, зірочки або плоскогубців поверніть ексцентрик таким чином:

  • Якщо ексцентрик овальний, поверніть його у горизонтальне положення.

  • Якщо ексцентрик круглий з межею або точкою, поверніть його у бік вулиці.

  • Якщо ексцентрик круглий зі зміщеним центром, поверніть його з широкого боку приміщення.

Фото: novikon.ua

Зазначимо, що ексцентрики можуть обертатися навколо осі, а максимальний кут повороту при переході з літнього режиму на зимовий становить 180°. При переході зі стандартного режиму на зимовий чи літній – 90°.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповіли про те, як правильно сушити парасольку, щоб вона прослужила вам не один сезон. Не забудьте підготуватись до сезону дощів!