Деякі тварини починають швидко гасати по дому перед тим, як сходити в туалет. Якщо справа не в цьому ритуалі, то маємо для вас ще кілька простих пояснень цьому котячому божевіллю.
Траплялося, що тварина, яка до цього поводилася досить тихо, зненацька рветься кудись назовні? Звісно, така поведінка улюбленця викликає у господаря стривоженість та підозріливість. Але зазвичай все пояснюється досить просто.
► Накопичена енергія. Як і в будь-якій живій істоті в кішці накопичується енергія, яку згодом потрібно кудись виплеснути. А враховуючи, що поки ви на роботі, тварина більшість часу проводить лежачи, спостерігаючи за навколишнім світом, вся її активність припадає саме на період вашого повернення додому.
► Інші тварини. Іноді провокаторами такої дивакуватої енергійної поведінки можуть стати інші коти. Річ у тому, що кішки вважають ваш дім та все навколо своєю територією. Тому, якщо десь поруч з'являється інша тварина, це розцінюється вашою як порушення приватної власності.
► Полювання на здобич. Миші нерідко пробираються у людські помешкання - будь то квартира чи приватний будинок. Запах цих тварин для кішок дуже виразний і сигналізує, що десь поруч з'явилася потенційна здобич. В цьому випадку кішка не заспокоїться, поки не спіймає мишеня.
► Блохи. Ці паразити здатні атакувати навіть тих тварин, які не покидають стін квартири. Кожен укус блохи супроводжується різким болем. Нерідко кішка починає розчухувати місця укусів, створюючи цим собі та господарю ще більше проблем. Помітили щось подібне - відразу обробіть пухнастика від паразитів.
► Хвороби. Не всі захворювання супроводжуються апатією та млявістю тварини. Наприклад, гіпертиреоз та синдром гіперестезії можуть навпаки призводити до гіперактивності домашнього улюбленця. Краще за все звернутися до ветеринара, аби він оглянув кішку та назначив лікування згідно з діагнозом, який поставить.
Раніше ми писали про найбалакучіші породи кішок. Якщо ви любите тишу, краще придивитися собі якусь іншу породу.
Фото: pexels.com