Ми розповідали, як прогнати пташок від врожаю вишень та черешень. Але ще один фактор, який ставить під ризик весь урожай - поширена хвороба кісточкових, а саме парша.
Її збудником є патогенний грибок. Він легко заражає дерева та бактерії. Оскільки оновною причиною для виникнення хвороби є висока вологість, то найбільш ризиковим періодом є тривала дощова погода. Детальніше розповідає ProstoWay.
При ураженні на листі з’являються плями бурого та оливкового кольору. На зрілих ягідках з’являються тріщини, а зелені зав’язі перестають розвиватися.
Профілактика парші
Попередження захворювання - на першому місці. Ранньою весною дерево та ґрунт треба обприскати нітрафеном, а на етапі розпускання бруньок - бордоською рідиною (100 г на 10 л води). Ще через кілька тижнів, коли закінчиться цвітіння, дерево слід повторно обробити бордоською рідиною.
Якщо ви помітили зараження, то заражені частини дерева треба прибирати та спалювати. Восени при сухій погоді проводять обрізку. Якщо навесні помічаєте сухі пагони - їх теж краще прибирати з дерева.
Також варто контролювати загущення крони. Якщо це сталося - гілки проріджують.
Ретельний догляд допоможе виростити врожай вишень та черешень. Також ми розповідали, що посадити біля яблуні, щоб плоди були солодкими й великими.