Після зрізання старих чи хворих дерева на ділянці залишаються пеньки, яких досить складно позбуватися традиційним методом - викорчовуючи. Та, на щастя, є набагато простіші способи очистити свою ділянку від пнів. Про них і розповімо.
До речі, якщо ви зібралися просто почекати, доки пеньок сам розкладеться і “зникне”, маємо для вас погані новини: чекати природного його розкладання доведеться роками. А якщо йдеться про дуб, горіх чи сливу, то термін може перевалити навіть за десятиліття, передає “Доброта”.
Метод №1. Спалювання
Найпростіший та найбільш популярний метод ліквідації пенька на ділянці. Проте мусимо зауважити, що він годиться лише для невеликих пнів, які швидко згоряють. Якщо ж у вас великий пеньок, який лишився від старого дерева з потужним стовбуром, потрібно буде докласти трохи більше зусиль: розпиляйте пеньок до його основи у кількох місяцях, роблячи візерунок, схожий на спиці колеса. Тоді налийте всередину трохи розпалювача і підпаліть.
Пень горітиме досить довго, тож можете навіть щось на ньому приготувати - вийде такий собі одноразовий мангал. Після того як вогонь погасне і все охолоне, ви зможете з легкістю вийняти залишки пня із землі.
Метод №2. Компостування
Пеньок, який вам заважає, можна просто засипати органічними рештками, зробивши навколо нього чималеньку компостну гору. Вам згодиться все, починаючи від залишків їжі та скошеної трави, і аж до листового перегною.
Для того, аби пришвидшити процес розкладання, посипте сечовиною кожен шар органіки. Також можна скористатися ЕМ-препаратами, які треба заздалегідь розвести в теплій воді. Після цього вам потрібно гарненько зволожити компостну купу й накрити її поліетиленовою плівкою, але не дуже щільно.
Раніше ми розповідали про “магічний” еліксир дачника - бордоську рідину. Зокрема, як її приготувати самостійно та де можна застосовувати.