Будуть кволими й можуть загинути: які рослини не люблять дріжджі

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Багато городників не хочуть використовувати для своїх культур хімічні препарати, саме тому шукають народні методи. Ми розповідали про просте натуральне підживлення.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Багато популярних рецептів включають в себе дріжджі. Однак таке підживлення безпечне далеко не для всіх рослин. Разом з “УНІАН” розповідаємо, які рослини люблять дріжджі, а які, навпаки, не перенесуть такого добрива.

Що не можна поливати дріжджами - небезпека та повний перелік

Щоб зрозуміти, чим саме небезпечні дріжджі, слід розібратися в суті їх дії на грунт. Коли ви вносите таку підгодівлю, відбувається наступне:

  1. органіка в грунті розкладається;

  2. поживні речовини з дріжджів поглинають весь калій і кальцій;

  3. рослинам не дістається нічого, вони починають сохнути та в'янути.

Особливо згубною така підгодівля буде для картоплі, моркви, цибулі, редьки, редиски та часнику. Якщо ви все ж хочете ризикнути та удобрити культури дріжджами, то разом з ними потрібно вносити компост і гній. Також обов'язково з'ясуйте, як розводити дріжджі для поливу рослин, щоб не нашкодити їм. Одна маленька помилка у пропорціях може призвести  до того, що рослини будуть хворі та мляві, а потім дадуть мізерні, дрібні і несмачні плоди.

Які овочеві культури можна підгодовувати дріжджами - перелік

Попри деяку небезпеку та ризиковість такого добрива, багато дачників ним користуються. Завдяки дріжджам рослини зміцнюють свій імунітет. Підгодовувати дріжджами можна:

  • помідори;

  • огіроки;

  • перець;

  • баклажани;

  • полуницю;

  • плодові дерева;

  • ягідні чагарники.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Ці рослини люблять дріжджі більше, ніж будь-яку іншу підгодівлю. Також ми розповідали, як готувати бордоську суміш вдома.