Посадіть це біля картоплі й забудетесь про колорадських жуків на весь сезон: найпростіший спосіб здихатися шкідника
Картопля для українців - другий хліб, тому не дивно, що кожен поважаючий себе дачник-городник навесні першим ділом садить бульбу. Нині у більшості господарів вона якраз цвіте і ще не пізно зробити дві хитрих справи, які значно підвищать ваш урожай. Але зараз ми не зовсім про це - у цій статті ми розповімо, як відвадити від ділянки набридливих колорадських жуків, які беззупинно нищать насадження протягом усього літа.
Виявляється, є чималий перелік “рослин-убивць”, яких ці шкідники бояться як вогню. Йдеться аж про 11 рослин, передає УНІАН. Розповідаємо, що саме треба посадити поруч із картоплею, щоб колорадських “вітром здуло” з вашої ділянки.
Які квіти не люблять колорадські жуки
У міжрядді між картоплею можете насадити пахучих квітів. Згодяться настурції, календула, чорнобривці, гісоп або ж герань. Аромати цих рослин шкідники терпіти не можуть.
Цибуля і часник
Оскільки ці овочі виділяють особливі речовини під назвою “фітоніциди”, вони вважаються хорошим екологічним захистом картоплі від колорадського жука. Причому відлякують вони не тільки дорослих жуків, а й личинок. Крім того, цибуля та часник знижують ризик розвитку фітофторозу картоплі, а це - ще один великий плюс для кожного городника.
Пижмо або воротиш
Ця красива жовта квітка вважається бур’яном і часто господарі її просто виривають і викидають на смітник. І даремно, адже, якщо вона буде рости біля картоплі, то дуже добре вам послужить! Смолисто-ефірний аромат цих лікарських рослин з родини айстрових відлякує багато усіляких шкідників, серед яких і колорадські жуки.
Перцева м'ята
У цій рослині є пахучі ефірні олії та мантол, які надійно захистять рослини, що ростуть поряд. Перцева м’ята, між іншим, відлякає не тільки смугастих пожирачів картоплі, а й мурах, міль та навіть мишей.
Коріандр
Ще одна корисна у боротьбі з колорадським жуком рослина. Його треба садити максимально близько до грядок із картоплею.
Котовник або котяча м'ята
Це страшний ворог усіх шкідників, який зробить усю роботу за вас. Має чудовий лимонний аромат. Більш того, цю рослину можна вживати в їжу: листя котовника додають в чай і навіть салати.
Раніше ми розповідали, як захистити томати після дощів. Пам’ятайте, що після опадів - в умовах підвищеної вологості - помідори стають надзвичайно вразливими до розвитку фітофторозу. А якщо ця болячка “підкосить” ваші насадження, намагатися їх врятувати вже буде марно.