Городники б’ють на сполох: нашестя рудих слимаків після дощу - чи безпечно використовувати сіль

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали про методи профілактики від слимаків. Але зараз, коли пройшли дощі і цих ненажерливих шкідників стало дуже багато, час переходити до активних дій.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Часто для боротьби з ними радять використовувати сіль. Експерт під ніком agronom_researcher розповів, чи правильно це - адже сіль радять вносити безпосередньо на город.

Перш за все, розберемося, що таке сіль. Кухонна сіль — хімічна формула NaCl, тобто натрій і хлор.

Хлор дуже мобільний. Він швидко потрапляє у рослину, перешкоджає поглинанню води та елементів живлення. Також він пригнічує ріст кореневої системи, викликає фізіологічні захворювання рослин, такі як хлороз та некроз листя. А це суттєво знижує врожайність культур.

Натрій для більшості рослин не вважається необхідним поживним елементом. Але він має як корисний, так і згубний вплив на рослини та ґрунт. Чим більший вміст натрію в ґрунті, тим менша інфільтрація води. А це обмежує ріст кореневої системи.

Як наслідок, після обробки сіллю ми маємо засолення ґрунту. Це надмірне накопичення в ньому водорозчинних солей, як правило, звичайної кухонної солі, але цих сполук насправді набагато більше. Саме від концентрації солей залежить здатність рослин поглинати вологу. Зависока концентрація солей у ґрунті означає, що його осмотичний потенціал вкрай негативний. Засолені поля є мало придатними для вирощування.

Такі глобальні наслідки використання солі як засобу захисту від слимаків. Тому експерт радить звернути увагу на спеціалізовані препарати: СлизнеСтоп, Уліцид, залізний купорос, Лімацид тощо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

А сіль краще залишити на кухні, де їй і місце. Також ми розповідали, як захистити томати від фітофторозу.