Що треба обов’язково зробити з полуницею після збору врожаю, щоб і на наступний рік гарно вродила

Сад і город

Богдана Карц

Головна редакторка

Сезон полуниці підходить до завершення. Багато господарів уже навіть встигли зробити запаси на зиму: хтось заморозив соковитих ягід, хтось закрив варення, а хтось - знає про один хитрий трюк, який дозволить поласувати свіжими ягодами навіть на Новий рік.

Менше з тим, зараз надзвичайно важливо приділити кущам полуниці трохи уваги, щоб і в наступному сезоні ягода гарно вродила. Ми поділимося з вами п’ятьма секретами, які допоможуть все зробити правильно і головне - вчасно.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якщо ви раптом не знали, наступний врожай полуниці закладається ще в цьому сезоні - у липні-серпні. Тому в цей період потрібно:

  1. Щойно зберете останні ягоди, обріжте або ж обережно обірвіть з куща усі сухі й нездорові листочки.

  2. Пройдіться з сапою між кущиками, аби знищити усі бур’яни, які відбиратимуть сили в і без того ослаблених після плодоношення кущів. Заривати сапу можна до 10 см в глибину, однак робіть це дуже обережно, аби не пошкодити кореневище полуниці.

  3. Кущі полуниці, яка вже віддала урожай, варто трохи підгорнути.

  4. У найближчі 2-3 тижні обов’язково внесіть підживлення: підійде перегній чи компост, змішаний з деревним попелом (на один кущ знадобиться близько жмені), а наприкінці липня – на початку серпня внесіть ще й комплексні добрива (наприклад, азофоску, вона ж - нітроаморфоска).

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, як позбутися рудих слимаків, які окуповують город після дощу. Зокрема, чи дійсно варто використовувати проти іспанських слимаків сіль і як на це відреагують рослини.