Диво-розчин для підживлення помідорів, з яким можна збирати до 10 кг томатів з куща

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, як вберегти томати від фітофторозу. Один зі способів профілактики цього грибкового захворювання - звичайнісінька харчова сода.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Харчова сода – популярний продукт, який використовується не лише на кухні, а й на дачі. Розчин на основі харчової соди захищає томати від вірусів, бактерій, шкідливих комах та допомагає зібрати хороший урожай. Як його готувати, розповіли “ На ПЕНСІЇ ”.

Перш за все, як ви вже зазначали, харчова сода – надійна помічниця у боротьбі з фітофторозом томатів. Краще встигнути провести профілактику, ніж потім боротися із хворобою. Для цього помідори потрібно почати обприскувати розчином соди вже за кілька тижнів після висадки розсади у ґрунт. Робити це потрібно з інтервалом у 7-10 днів.

Це не лише допоможе запобігти появі фітофторозу на кущах, а й покращить смакові якості плодів, що дозрівають. Для приготування розчину слід розчинити 1 чайну ложку соди у десяти літрах води - для профілактики, та 30 грамів на 10 літрів - для боротьби з хворобою.

Для раннього та рясного плодоношення томатів, а також покращення смакових якостей плодів теж застосовують соду. У 10 л води потрібно розвести по 2 ст. л. соди та соняшникової олії. Потім додаємо у суміш 1 таблетку аспірину та 20-30 г тертого господарського мила. Цим розчином томати поливають один раз на 10 днів, щоб урожай був розкішним.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Але варто не перестаратися з содою, оскільки вона залужує ґрунт, все має бути в міру. Також ми розповідали, як позбутися слимаків після дощу.