Ми розповідали, як прогнати з капусти білокрилку. Та це не єдиний капустяний шкідник. Про те, що з рослиною щось негаразд, свідчать дірочки, які вкривають листя.
theLime докладно розповідає, які причини можуть призводити до “дірявого листя” та що з цим робити. Багато городників знають, що дірочки на капусті можуть з'явитися внаслідок сильного граду, але якщо спочатку з'являється кілька дрібних отворів, потім вони розростаються, їх стає більше, а в результаті листя виглядає як решето – це свідчить про появу на рослині шкідників.
Поширені капустяні шкідники:
-
Слимаки та равлики
-
Хрестоцвітні блішки
-
Хрестоцвітні клопи
-
Гусениці капустяної совки та личинки капустяної білянки
Через пошкодження листя не лише сповільнюватиметься розвиток культури, а й можуть розвиватись грибкові захворювання. Тому грядки слід періодично оглядати, щоб вчасно обробити капусту від шкідників з метою профілактики або коли вже з'явилися дірочки.
Як боротися
Проти слимаків та равликів радять використовувати гірчицю та нашатирний спирт. У 1 л води розводимо 2 ст. л. нашатирного спирту та 15 г сухої гірчиці. Засіб працює при контакті зі шкідником, тому капусту потрібно обприскувати пізно ввечері.
Є й інший спосіб - сода та господарське мило. Тремо на терці 20 г господарського мила та розчиняємо його в 10 л води. Додаємо до розчину 3 ст. л. кальцинованої соди, перемішуємо до розчинення. Капусту обприскуємо вранці, щоб надвечір засіб повністю висох.
Проти хрестоцвітних блішок та клопів застосовують березовий дьоготь. 1 ч. л. дьогтю та 1 ч. л. рідкого мила змішуємо та розчиняємо в 1 л теплої води. Листя обприскуємо вранці.
Ефективний також настій з кульбаб. Квіти разом із листям та корінням промиваємо та подрібнюємо в м'ясорубці. 500 г маси розбавляємо у 10 л води. Додаємо 1 ч. л. рідкого мила та перемішуємо. Листя обробляємо вранці чи ввечері.
Застосовують і мильний розчин. Для нього 300 г господарського мила тремо на терці та розчиняємо у 10 л теплої води. Можна взяти рідке мило обсягом 400 мл. Обробляємо листя вранці.
Проти гусениць капустяної совки та білянки ефективний оцет. У 10 л води розводимо 1 ст. л. оцтової есенції (70%) або 1 ст. оцту (9%). Капусту обприскуємо увечері.
Застосовують також настій попелу. У 10 л води висипаємо 2 ст. золи (попелу) та додаємо 1 ст. л. шампуню. Перемішуємо та настоюємо протягом доби. Перед обробкою рослин розчин добре збовтуємо.
Тепер ви знаєте, що робити, якщо помітили дірочки на капустяному листі. Також ми розповідали, як поливати грядки після дощів.