Встигніть зробити, коли полуниця перестала плодоносити: тонкощі обрізки

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, чим полити полуницю під час цвітіння та плодоношення. У багатьох сортів цей період вже добіг кінця. Варто знати, для чого і як обрізати полуницю після збору врожаю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Збір урожаю полуниці починається з травня у ранніх сортів, і може бути навіть у серпні – у пізніх. Після збору врожаю ягоді потрібна одна процедура - обрізка. Детально про неї розповіли на lifestyle.24tv.ua.

Полуниця потребує обрізки одразу після закінчення плодоношення. Якщо ви бачите кущі, які вже не будуть давати урожай, їх треба видалити. Дуже важливо підрізати інші кущі полуниці та зробити це правильно.

Для чого обрізати полуницю

Обрізання сприяє формуванню нових пагонів та збільшенню кількості листя. Так, збільшується розмір та покращується вигляд куща.

Позбавляємось від старих, хворих або пошкоджених вусиків, на які рослина витрачає чимало сил. Це покращує здоров'я рослини.

Виконавши обрізку, ми зменшуємо ризик зараження полуниці різними комахами-шкідниками. Адже часто вони живуть саме на старих листках.

Як правильно обрізати полуницю

Найкращий час для обрізання полуниці – після останнього збору ягід. Перш ніж розпочати обрізання, підготуйте собі необхідні інструменти, такі як садові ножиці чи секатор. Подивіться, чи вони чисті та заточені. Запасіться антисептиком.

Обходить всі кущі. Видаляйте старі, пошкоджені або хворі пагони. Приберіть ті, які мають в'яле листя або мають певні ознаки хвороби. Пагони, які вже не плодять, слід вирвати, щоб звільнити простір для нових.

Залиште здорові та сильні пагони, які можуть родити в наступному сезоні. Зазвичай – 3-4 найсильніші пагони на кожній рослині. Після обрізання поливайте кущі, щоб підтримувати ґрунт вологим.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також можна застосовувати органічні добрива, які сприятимуть росту та розвитку нових пагонів. Ми розповідали про цікавий варіант підживлення - овочевим бульйоном.