Ми розповідали, як та коли правильно збирати цибулю, щоб врожай добре зберігався. Цибулю, як і будь-яку рослину мало просто взяти і посадити - вона потребує догляду. те ж саме можна сказати і про смородину.
Так, смородина не така примхлива, як інші культури, але і залишати її рости самій по собі не слід - можна залишитися без врожаю. Що робити, якщо кущ стоїть без ягід - розповіли на “УНІАН”.
Зазвичай у перший рік після посадки кущів смородини - чорної, червоної чи білої - на них ягід не буде. Вони почнуть плодоносити тільки з наступного року. Але якщо ягоди не з'являться і після, то є кілька можливих причин:
Мало або багато сонця. Садіть кущі в затінене місце, куди будуть потрапляти сонячні промені.
Неправильний полив. Оптимальний полив для смородини - тричі за сезон: коли з'являються зав'язі, коли починають дозрівати ягоди та після збору врожаю.
Немає підгодівлі. Якщо грунт під смородиною виснажився, то кущ також перестає плодоносити. Підгодовувати смородину потрібно під час формування зав'язей і після збору врожаю.
Грунт не замульчований. Якщо грунт швидко пересихає і заростає бур'янами, то смородина буде давати мало ягід. Щоб цього не траплялося, грунт під кущами найкраще замульчувати - торфом, перегноєм, соломою, тирсою або скошеною травою. Шар повинен бути 5 см.
Кущі не обрізані. Смородину потрібно обрізати так: після посадки вкоротити гілки до 2-4 красивих бруньок, на наступний рік восени - залишити на кущі 3-4 найміцніші пагони, а решта вирізати біля землі. Також щороку після збору врожаю вкорочувати 3-4 найсильніші пагони, всі інші видаляти. За такою схемою через 4 роки повинен вийти кущ з 15-18 гілками різного віку, згодом потрібно видаляти гілки, яким більше 5-6 років - найтовстіші і розгалужені.
Хвороби та шкідники. Смородину "люблять" борошниста роса, сіра гниль, іржа і біла плямистість. Також смородина часто страждає від метелика скляниці - зав'язь і листя сохне і опадає, молоді пагони ростуть з дефектами.
Від кожного шкідника є свій засіб. Також ми розповідали, як позбутися кротів на ділянці.