Чого не вистачає томатам: зовнішні ознаки, які “кричать” про нестачу мікроелементів

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, що робити, якщо томати цвітуть, а зав’язі плодів на кущах немає. Це тільки один із симптомів нестачі поживних речовин. Загалом же їх набагато більше.

На Ukr.Media розповіли, як відрізнити, яких речовин не вистачає помідорним кущам. Саме мікроелементам належить велика роль в живленні томатів, формуванні врожаїв і поліпшенні якості плодів. Їх вміст в ґрунтах можу бути дуже незначним, але має велике фізіологічне значення для рослин.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Часто трапляється, що дачники старанно "годують" томати азотом, фосфором і калієм, але ігнорують мікроелементи. Експерти розповіли, які з них найважливіші та як проявляються симптоми дефіциту.

Залізо

Спершу жовтіє між жилками молоде листя, а потім та сама доля спіткає старе. При гострому недоліку можуть відмирати тканини.

Мідь

Сповільнюється зростання рослин, стебло стоншується і твердне. Не формуються квітки. Листя темніє, набуває синюватого кольору, скручується.

Марганець

Виростає дрібне листя зі світлими плямами між жилками. Пагони витягуються, рослина слабо розвивається, бідно цвіте.

Цинк

Листя томатів світлішає, дрібнішає. Листочки формуються асиметрично. Сповільнюється розвиток кореневої системи, про це свідчить те, що стебла стають тонкими й дерев'янистими.

Бор

При нестачі цього елементу томати сильно відстають у розвитку. Чорніють точки росту, нове листя утворюється, але переважно в нижній частині стебла. Листові пластини і черешки легко ламаються, на плодах з'являються темні плями.

Молібден

Спочатку жовтіють і закручуються дві перші пари листя. Слідом за цим на всіх листових пластинах з'являються крапочки. Жилки залишаються зеленими, але світлі ділянки роздуваються. Листя закручується вгору. Товстішають і дерев’яніють стебла.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Експерти стверджують, що найчастіше дефіцит мікроелементів спостерігається на ділянках, на яких вносяться тільки мінеральні добрива. Органіка трохи згладжує картину, але щоб повністю виправити ситуацію, слід внести мікродобрива. Також ми розповідали, як прогнати з городу попелицю.