Як прогнати слимаків та гусінь з капусти: прості та бюджетні поради

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми розповідали, як побороти такого грізного шкідника, як попелиця. Все простіше, ніж здається. Те саме стосується найбільших пожирачів капусти на городі - слимаків та гусені.

На Ukr.Media поділились простими та бюджетними порадами, що допоможуть виростити багатий урожай капусти. Є особливість застосування речовин у середині літа - адже під час формування качанів не можна більше застосовувати хімію, лише натуральні засоби.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

З нападом гусениць та слимаків на посадки стикався, мабуть, кожен городник. У липні-серпні ситуація ускладнюється, адже грядки вже не можна обробляти хімічними препаратами. Дозволені лише натуральні засоби. Найкраще приготувати їх власноруч.

Гусінь

Якщо ви помітили гусениць на рослинах, купіть бітоксибацилін і лепідоцид. Для приготування розчину в 1,5 л води слід розчинити 1 ампулу лепідоциду і 1 чайну ложку з гіркою бітоксибациліну. Цим засобом слід обприскувати капусту.

Також для боротьби пригодиться звичайна зубна паста. Розчиніть 1 маленький тюбик зубної пасти у 1 л води та залиште на 2 години - настоятися. Отриманий розчин використовуйте для обприскування капусти.

Гусінь зникне з рослин. Щоб вона не з’явилась знову, обробку будь-яким із цих двох засобів слід проводити 1 раз на тиждень.

Слимаки

Що ж до боротьби зі слимаками, то в першу чергу необхідно створити фізичну перешкоду для них. Можна розкласти між рядами товчену шкаралупу яєць або кропиву.

Ще один дієвий метод — опудрити капусту деревною золою. Посипають рослини та ґрунт навколо. Це роблять 2-3 рази впродовж сезону з інтервалом у 7-10 днів. Йде від 0,5 до 1 склянки на 1 кв. м. посадок. Посипають рано-вранці по росі. Якщо ж листя сухе, перед опудрюванням слід обприскати рослини водою.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Зола не лише налякає шкідників, а й дасть капусті велику кількість поживних речовин. Також ми розповідали, чим удобрити капусту, щоб овоч формував великі тугі качани.