Ми розповідали, які ознаки вказують на те, що пора копати картоплю. Культура, яку вже викопали - це часник. Час подумати, що посадити на його місці наступного року.
Правила сівозміни передбачають, що не варто на одному й тому самому місці садити ті ж самі овочі. Детальніше про це розповіли на порталі lifestyle.24tv.ua.
У вирощуванні будь-якого овочу важливо дотримуватись сівозміни. Це правила чергування висадки рослин на ділянці. Без цього не обійтися, якщо хочете дочекатись урожаю.
Що не варто садити після часнику
Часник та цибулю не варто садити на тій же ділянці, де вони росли минулоріч. Ці культури дуже виснажують землю. Погана ідея - чергувати часник з цибулею, оскільки вони заражаються подібними хворобами.
Після часнику не варто садити:
-
будь-які сорти цибулі (шалот, ріпчаста);
-
черемшу;
-
буряк столовий;
-
капусту середніх і пізніх термінів дозрівання.
Що посадити після часнику
Хороший варіант – посіяти моркву там, де ріс часник. Коріння моркви сягає великої глибини, і ґрунт буде наповнюватись корисними речовинами. Морква, посаджена після часнику, буде захищеною від шкідників, а часник після моркви буде активніше розвиватися.
Оптимальний варіант - після того, як зібрали зимовий часник, розмістити на ділянці ранні сорти огірків. Вони дадуть гарний врожай.
Добре сіяти ріпу, редьку, дайкон, чорну редьку. Також можна посіяти молодий горох.
Можна посіяти пекінську капусту. Саме в цей період можна й треба її висівати.
Ділянку після часнику можна засадити такими культурами:
-
картопля;
-
полуниця;
-
помідор;
-
огірок;
-
гарбуз;
-
перець;
-
морква;
-
зелень.
Тепер ви знаєте, як дотриматись сівозміни з часником. Також ми розповідали, як прогнати білокрилку з капусти.