Догляд за квітником у вересні: що варто зробити зараз, щоб він милував очі наступної весни

Сад і город

Богдана Карц

Головна редакторка

Вересень - найбільш насичений роботою період для садівників і городників, тому що саме зараз  триває збір цьогорічного урожаю, а тут вже треба розпочинати підготовку до наступного сезону. Але не забувайте про ваш квітник, адже якщо не виконати найважливіші завдання саме у вересні, то замість квіткової краси навесні квітник пустуватиме.

Сьогодні ділимося з вами добіркою з 7 професійних порад, які допоможуть вам подбати про квітник восени. Просто дотримуйтесь їх - і, коли тепло повернеться, ви знову насолоджуватиметесь яскравими пахучими квітами на своїй ділянці!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Порада 1

Неважливо - багато у вас досвіду чи ви квітникар-початківець у цій справі  - завжди пам'ятайте: основну увагу на початку осені потрібно приділити багаторічним рослинам. Садимо цибулинні, тюльпани, висіваємо багаторічники, ділимо і пересаджуємо флокси (вони обов'язково потребують поділу кожні 3-4 роки), айстри, лілії, конвалії, барвінок та примулу.

Вибираємо лише міцні, здорові рослини, частини, які виглядають хворими - відрізаємо. До початку холодів пересаджені рослини матимуть час добре укорінитися.

Порада 2

Щоб канни та жоржини не змерзли  у випадку ранніх приморозків і лишились неушкодженими, радимо утеплити їх хвоєю, опалим листям, чи солом'яною трухою.

Порада 3

Якщо серед ваших квітів є троянди, то підготуйте їх до зими. Проведіть обрізку, позбудьтеся бутонів і стебел та листя яке висохло, прорідіть, щоб кущ не був занадто густим. Перевірте, чи троянди не хворі, землю навколо кущів варто розпушити.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Порада 4

Не забувайте збирати насіння однорічних і багаторічних рослин. У цей час якраз дозріває насіння у гвоздики, дзвіночків, матіоли, календули, настурції. Найголовніше - насіння потрібно ретельно просушити, коли добре висохне можна сортувати в окремі пакетики з надписами.

Порада 5

Пам'ятайте про підживлення хризантем і айстр. Але варто знати, що жоржини та гладіолуси не можна підживлювати свіжим гноєм. Жоржини підгортаються на висоту 20-25 см, тоді їх коренева шийка захищена від перших заморозків.

Порада 6 

Посійте чи досійте траву  на газон. Зараз вона вам не потрібна, але навесні ви про це не пожалієте!

Порада 7

Висаджуйте різноманітні цибулеві квіти: нарциси, тюльпани, гіацинти. Головне - переконайтеся, що цибулини добре прогріті та висушені.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

До речі, якщо ви розміщували на вулиці кімнатні рослини, то варто забрати їх додому, адже температура вночі вже може опускатися нижче +12 градусів, а такий перепад температур може знищити ваші вазони. Як і зайве сонячне світло, від якого страждає багато рослин, розміщених на підвіконні.