Не викидайте цей скарб: як використати залишки соломи на городі 

Сад і город

Марія Дума

Редакторка стрічки новин

Ми ділились порадами з вирощування солодкого перцю. Тепер розповідаємо, що робити з зайвою соломою та як її можна використати на городі.

Традиційно солома залишається після жнив у господарів, які займаються вирощуванням злаків. На порталі “Порадниця” розповіли, як із користю використати її на ділянці.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Мульчування

Передусім солому використовують як мульчу. Земля під нею завжди залишається пухка та волога, насичена хробаками. Найкраще для цієї мети підходить житня солома, бо вона не до смаку гризунам.

Мульчу з такої соломи особливо любить суниця. Така “ковдра” залишає ягоди чистими та зберігає їх від гниття. Ідеальна вона також для помідорів, огірків, капусти, часнику, а також для ягідних кущів. При мульчуванні солому важливо ретельно полити та утрамбувати.

Добриво

Солома — це ще й гарне добриво. Вона містить до 80 відсотків органічних речовин та мікроелементів. Цей матеріал для рослин є чудовим джерелом вуглекислоти, а саме ця речовина поліпшує умови для повітряного живлення рослин. Ефективність такого підживлення, помітно зростає, якщо додатково внести азот — 8—10 кг на 1 т соломи.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

З соломи можна також викладати доріжки на ділянці та додавати її у компост. Також ми розповідали, як приготувати цікаве добриво з чорнобривців.