Ми розповідали, як використати залишки соломи на городі. Тепер ділимось інформацією про те, як із розумом використати в своїх городніх планах місце на компостній ямі.
Для дозрівання компосту потрібен час. Поки всі шари перетворяться на добриво, місце над ними можна використати. Яким рослинам воно підходить, розповіли у телеграм-каналі про садівництво “СОДа”.
Зазвичай місце для компостної ями намагаються виділяти трохи далі від грядок та будинків. Зрештою, вона час від часу, залежно від етапу перетворення на добриво, видавати вкрай неприємний запах. Це - побічний ефект створення корисного та потрібного підживлення для грядок.
Поки добриво проходить всі належні йому етапи перетворення, можна використати компостне місце з користю. На ньому будуть добре рости деякі рослини. Це означатиме подвійну ефективність - одночасно і компост буде доходити до кондиції, і врожай можна зібрати.
Чудово на компостній ямі буде себе почувати гарбуз. Він буде отримувати потрібні йому поживні речовини, а велике листя захищатиме компост від сонця. Завдяки цьому з компосту менше випарується вологи, і він не пересохне.
Також добре будуть рости кабачки та огірки. Вони також мають достатньо зеленої маси, щоб захистити місце від пересихання. Врешті, можна висадити картоплю або цибулю - особливо добре, якщо це будуть ранні сорти.
Тепло, яке завдяки хімічним процесам виділяє компост, сприяє швидшому дозріванню. Так перший врожай можна зібрати вже на початку літа. Також ми розповідали, як садити озиму цибулю.