Осіння підгодівля яблунь - запорука гарного врожаю у наступному сезоні: що треба зробити

Сад і город

Богдана Карц

Головна редакторка

У холодний період, коли вночі стовпчики термометра опускаються усе нижче, деревам у вашому саду потрібна додаткова підгодівля - для відновлення сил після ctpjye плодоношення та підготовки до морозів. Щоб яблуня гарно вродила на наступний рік, потрібно вчасно внести особливі добрива. Про них і розповідаємо у цьому матеріалі!

Зазвичай восени яблуні потребують двох видів підгодівлі - органічними та мінеральними добривами. Якщо ви садівник-початківець і поки не дуже розбираєтесь у нюансах, найкращим варіантом буде внести суперфосфат та деревний попіл. Однак є деякі нюанси.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як зрозуміти, що саме треба внести?

Все залежить від того, які проблеми ви спостерігали протягом сезону:

  • якщо яблучка виросли дрібненькими, а листя яблуні було блідим, скручувалось і рано почало опадати, вам потрібне калійвмісне добриво;

  • якщо листя потемніло й опадало у сезон плодоношення, то йдеться про брак бору - поповнити його запаси можна за допомогою обприскування дерева розчином борної кислоти (на 10 л води береться 10-20 г бору);

  • якщо протягом сезону ніяких проблем ви не помітили, достатньо внести у ґрунт трохи  монофосфату калію (на 10 л води береться 10 г засобу, цієї кількості розчину вистачить для поливу 1 квадрат площі навколо дерева, тому, якщо яблуня вже досить стара і велика, готуйте відразу кілька порцій).

Крім того, приблизно раз на 3-4 роки потрібно підгодовувати дерево подвійним суперфосфатом. Для нормальної зимівлі яблуні достатньо брати 30 г суперфосфату на 1 кв.м площі пристовбурового кола.

До речі, якщо на вашій ділянці ґрунт кислий, бажано восени внести в нього трохи  хлористого калію. Він допоможе знизити кислотність.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, що досвідчені дачники рекомендують висаджувати молоді кущі саме зараз. І причин на те є декілька.