Ми ділились календарем городника на жовтень 2023. Тепер розповідаємо, які роботи слід провести у середній місяць осені.
Роботи залежать також від клімату, регіону та і від погоди. Тому, це скоріше нагадування, щоб не прогавити щось важливе. Про важливі етапи догляду розповіли на порталі “Зелена садиба”.
Що робити в жовтні в саду?
Рослини саду слід готувати до зими. Перш за все, приблизно в кінці жовтня (на півдні пізніше) варто зробити вологозарядний полив. Він має на меті промочити всю кореневу систему рослини з запасом.
Якщо ви білите дерева, робіть це сучасними садовими фарбами. Вони протримаються на корі дерева до весни і врятують від опіків.
Мульчування пристовбурних кіл врятує коріння рослин від підмерзання. Їх слід замульчувати шаром не менше 5-8 см. Можна використовувати солому, скошені сухі бур’яни, перепрілу стружку, кору, сухе листя. Добре підійде і колюча хвоя, але збирати її потрібно в сухий період.
Укриття на зиму потребують деякі з рослин відкритого ґрунту. Це троянди, рододендрони, гортензії. У жовтні їх рано вкривати, але варто завчасно все підготувати.
Теплолюбні рослини в контейнерах теж потребують підготовки. У них повністю видаляють листя і заносять в приміщення, що має температуру +0…+8°С . Їх потрібно періодично поливати.
Можна почати обрізку плодових дерев і ягідних кущів. Найкраще цю роботу проводити, коли листя вже опало, але температура тримається плюсова. А ось санітарну обрізку рослин можна робити вже.
Середина осені — це найкращий час для пересадки і посадки листопадних дерев і чагарників. Але для цього слід заздалегідь підготувати місце - хоча б за місяць до посадки, а краще за півроку.
Роботи в жовтні у квітнику
Видаляйте зав´ялі суцвіття тих рослин, які ще активно цвітуть. Коли багаторічні рослини перецвітуть, їх можна ділити і пересаджувати - це рекомендують робити раз в 2-3 роки.
Можна посіяти морозостійкі квіти, такі як календулу, маки, волошки, запашний горошок, космею. Посійте їх прямо у відкритий грунт, і на наступний рік вони зацвітуть раніше.
Роботи в жовтні на городі
Можна сіяти холодостійкі культури і на городі. Це редис, салат, кріп, морква, шпинат, пастернак, буряк.
Час починати готувати ґрунт на грядках для майбутнього сезону, вносити мінеральні або органічні добрива, які до весни повністю ґрунтом засвояться.
Також це час видалення всіх однорічних культур, які відплодоносили і відцвіли. Не забудьте закласти рослинні залишки у компостну яму.