Ми розповідали, чому краще висаджувати нові кущі восени. Особливо це стосується такої культури, як аґрусу.
Посаджені в цей період часу рослини встигають прижитися й утворити нові молоді корінці. Навесні вони повною мірою можуть використовувати ґрунтовий запас вологи. Про це розповіли на порталі “Порадниця”.
Якщо садити кущі весною, приживання та зростання пагонів зазвичай проявляється гірше. У сухе літо приросту від таких кущів взагалі може не бути. Тож частина рослин гине, не встигаючи прижитися.
Перед посадкою коріння саджанців підрізають. Для кращого приживання коріння вмочують у бовтанку з глини.
Якщо саджанці підсушені, за 1—2 дні до посадки їх слід помістити у воду. Саджаючи кущ в землю, зверніть увагу на те, щоб коріння було розправлене й земля добре до нього прилягала. Цьому фактору дуже сприяє утоптування та полив (навіть у дощову погоду).
Після поливу кущ мульчують гноєм, перегноєм або розкладеним торфом. Матеріал викладають шаром у 3—5 см. Цей крок сприятиме збереженню вологи в ґрунті та діяльності корисних мікроорганізмів. Шар мульчі не пустить рости бур’яни, підтримає землю в пухкому стані, покращить водно-повітряний і тепловий режим, а також слугуватиме поверхневим добривом.
Нові кущі аґрусу зазвичай садять трохи похило, на 5—7 см глибше, ніж вони росли раніше. Така посадка особливо важлива для сортів, що мають слабку пагоноутворювальну здатність.
Посаджений за всіма правилами кущ переживе зиму та рано почне вегетацію. Також ми розповідали, як на зиму зберегти розсаду суниці.