Всесвітній день людей із синдромом Дауна: приклади успішних людей, з яких варто брати приклад

Усі свята

Юлія Бражнік

Журналістка

У всьому світі сьогодні відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Цього дня прийнято проводити різноманітні конференції, зустрічі, симпозіуми та акції, щоб руйнувати стереотипи, які існують у суспільстві та привертати увагу до проблем, з якими стикаються люди із цим синдромом.

Дата, історія встановлення Міжнародного дня людей із синдромом Дауна

Щорічно у всьому світі з 2005 року 21 березня відзначається Всесвітній день людей із синдромом Дауна. Цю дату обрала французька асоціація з дослідження трисомії з 21 хромосоми AFRT. Тобто, вибір дати стався невипадково — 21.03.

Асоціація AFRT вперше з 2005 року саме 21 березня почала проводити різноманітні зустрічі та симпозіуми, присвячені різним темам дослідження синдрому Дауна. У 2007 році завдяки активній роботі AFRT у цьому напрямку ВООЗ визнала 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. Згодом цю дату визнала і Генасамблея ООН.

За даними ООН, передбачувана частота синдрому Дауна становить 1:1000-1100 новонароджених у всьому світі. Щороку приблизно від 3 тис. до 5 тис. дітей народжуються із цим хромосомним розладом. Це не залежить від раси, місця проживання, способу життя чи соціального стану батьків.

Традиція різних шкарпеток

Існує одна цікава традиція, яка пов'язана із Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. У цей день прийнято одягати різні різнокольорові шкарпетки або взагалі одну шкарпетку, або яскраву краватку. Це своєрідний прояв толерантності, який вкрай потрібний суспільству. Ідея полягає в тому, щоб своїм виглядом привернути увагу людей і почати розмову про Всесвітній день людей із синдромом Дауна, про те, що ці люди мають бути почуті, про те, що вони мають бути повноцінними членами суспільства, про те, що вони можуть навчатися у школах, ходити на роботу, брати участь у житті свого населеного пункту.

За наявності необхідної психо-педагогічної та медичної підтримки, власники додаткової хромосоми можуть стати повноцінними членами суспільства та успішними представниками тієї галузі, в якій вони зайняті.

Успішні історії людей із синдромом Дауна

Меделін Стюарт

Напевно, ви чули про таку відому на весь світ модель Меделін Стюарт. Вона бере участь у показах колекцій світових брендів, часто буває на обкладинках модних журналів, топові дизайнери запрошують її на фотосесії. Меделін живе в Австралії і зі своєю мамою вона вже побувала на різних континентах у різних країнах світу завдяки своїй роботі.

Пабло Пінеда

Іспанський актор, викладач та громадський діяч Пабло Пінеда веде активний спосіб життя, має кілька дипломів про вищу освіту, пише книги, співпрацює з різними благодійними фондами, проводить лекції та конференції.

Челсі Вернер

Дівчина досягла неймовірних успіхів у спортивній гімнастиці. Вона є учасницею Special Olympics, 4-кратною чемпіонкою США зі спортивної гімнастики серед людей з відхиленнями у розумовому розвитку та 2-кратною чемпіонкою світу. Челсі не могла ходити до двох років і в чотири роки батьки відвели її на заняття гімнасткою, щоб поліпшити координацію рухів. Сьогодні Челсі успішна спортсменка, а ще робить успіхи у моделінгу.

Ці історії приклад для наслідування, привід для поваги та натхнення! Батьки та діти прикладають величезну кількість сил, щоб бути почутими, зрозумілими та прийнятими. Не забудьте сьогодні надіти різні шкарпетки!