Продовжуємо ділитися з вами актуальною інформацією про дати церковного календаря квітня. З огляду на те, що наші читачі активно цікавляться Благовіщенням, ми вирішили зібрати корисний контент на цю тему. У цій статті ви дізнаєтеся все про Благовіщення Пресвятої Богородиці 2023.
Благовіщення 2023 — третє за значимістю церковне свято після Різдва і Великодня. На Благовіщення релігійні люди відзначають благу звістку в житті Діви Марії, коли Архангел Гавриїл повідомив їй, що у неї народиться Божий Син.
Благовіщення свято, яке також має інші назви: Благовіщення Благословенної Діви Марії, Торжество Благовіщення, Благовіщення Богородиці, День леді. Далі читайте, коли Благовіщення у 2023 році, а також які традиції з ним пов'язані, що не можна робити на Благовіщення, які прикмети, молитва Пресвятій Богородиці та багато іншого.
Благовіщення 2023: якого числа
Благовіщення Пресвятої Богородиці не є перехідним святом, тому щороку відзначається в одну й ту саму дату. Благовіщення святкують за 9 місяців до Різдва Христового, бо саме стільки триває вагітність. У Благовіщення Діва Марія дізналася про свою вагітність, а на Різдво привела на світ Ісуса Христа.
Коли Благовіщення 2023 року? Православні відзначають Благовіщення 7 квітня (2023 року цей день випадає на п'ятницю), а католики — 25 березня.
Благовіщення 7 квітня: історія свята
День Пресвятої Богородиці — одне з дванадцяти найважливіших свят у православному календарі, а в народній культурі — це також свято зустрічі весни.
Свято Благовіщення присвячене біблійній події і також описане в Євангелії від Луки. У це свято архангел Гавриїл з'явився перед Дівою Марією, яка вела скромне життя і залишалася незайманою навіть у шлюбі. Він приніс їй благу звістку про те, що Марії судилося народити Божого Сина, який стане месією і врятує людство, спокутувавши його гріхи. Ангел пояснив Діві Марії, що зачаття буде непорочним від Святого Духа.
Історія свята Благовіщення говорить про те, що цього дня благочестива Діва Марія зачала Сина Божого Ісуса Христа.
Православне Благовіщення 2023: традиції та звичаї свята
Церковне свято Благовіщення багате на традиції та звичаї. Так, у храмах проводяться урочисті літургії в особливих блакитних шатах. Потім як символ Святого Духа в небо випускають білих голубів. Віряни цього дня відвідують службу і вкладають найщиріші слова в молитву, бо вважається, що 7 квітня Благовіщення відкриває небеса і Господь чує прохання віруючих і допомагає в справах. Багато хто в цей день здійснює паломництво до святих місць.
Також до свята заведено готуватися заздалегідь. Зазвичай намагаються ретельно прибрати, винести з дому все непотрібне і старе, бо ще й настає новий природній цикл разом із приходом справжньої весни. Тому люди намагалися позбавити своє життя і житло від усього негативного, старого, поламаного і впустити нову енергію. Раніше з цією метою також розпалювали багаття.
З давніх часів і по сьогоднішній день на Благовіщення Богородиці освячували сіль, її також називають "благовіщенська сіль", яку потім зберігали в домі як оберіг від хвороб і нечистої сили.
Після святкової служби люди збиралися за святково накритим столом. І хоча ще триває Великий піст перед Великоднем, на Благовіщення Святої Богородиці дозволялися деякі послаблення. Так, 7 квітня 2023 року Благовіщення може стати приводом додати в їжу рибу, морепродукти, рослинну олію і келих вина.
Благовіщення: що не можна робити
Коли Благовіщення настає, віряни намагаються дотримуватися рекомендацій, щоб не порушити приписів свята. Так, на Благовіщення 2023 7 квітня не можна:
-
займатися фізичною працею;
-
ворожити і піддаватися забобонам;
-
займатися рукоділлям: шити, в'язати, вишивати;
-
давати гроші в борг;
-
одружуватися і вінчатися;
-
лаятися, з'ясовувати стосунки;
-
лихословити і пліткувати;
-
заплести коси, інакше можна змінити свою долю.
Молитва на Благовіщення Пресвятої Богородиці
Як ми вже говорили раніше, 7 квітня Благовіщення Пресвятої Богородиці — день, коли щирі прохання будуть почуті. Тому Діві Марії моляться про позбавлення від хвороб, заміжжя, благополуччя в родині, успіх у справах.
Для віруючої людини наступна молитва на Благовіщення має бути під рукою:
***
Славлю Твою благодать, Владичице, молю Тебе: збагатити мій розум. Навчи мене йти прямо, слідуючи шляхами Христових заповідей.
Зв'язана бранцями гріхопадінь, мольбами Твоїми полегшуючи долю людську, Божа наречена. Бережи мене і вдень, і темної ночі, рятуючи мене від злих ворогів. Що дала життя Богу, душу мою оживи, загублену пристрастями.
Пресвята Діво, почуй голос непотрібного раба Твого. Сльози ллю перед Тобою, Пречиста, душу свою від скверни очищаю. Стогони від серця приношу.
Позбав мене від капостей, ганебних душу, Христа старанно про це благаючи.
Йому ж честь і поклоніння нині, і постійно, і на віки віків. Амінь.
День Святої Богородиці 2023: прикмети дня
Коли Благовіщення в Україні відзначають, завжди придивляються до знаків природи, адже вона вміє говорити з людиною. Головне — знати, як трактувати події. Прикмети на Благовіщення — далі.
-
Якщо на Благовіщення лежить сніг, чекайте снігових опадів ще місяць.
-
Сонце зійшло на чистому небі — весна буде ранньою.
-
Якщо до 7 квітня ластівки ще не прилетіли, весна прийде пізно і буде холодна.
-
Холодний вітер цього дня — до холодного літа. Теплий вітер — до теплого літа.
-
Яскраве сонце і безхмарне небо цього дня — до літніх гроз.
-
На небі мало зірок — кури нестимуть мало яєць.
-
Вітер із ранковим туманом до багатого врожаю влітку.
-
Тепла погода на Благовіщення — весь рік буде хороший улов риби.
-
Мороз обіцяє хороший урожай огірків, а гроза — до великої кількості горіхів.
-
Якщо на Благовіщення дощ — до врожаю зернових, грибів. Суха погода може обіцяти посуху влітку.
Тепер ви знаєте, що означає свято Благовіщення. Сподіваємося, інформація була для вас корисною. Нехай на Пресвятої Богородиці Благовіщення і на вас чекають найкращі новини!
Загалом свято намагалися провести в душевній сімейній атмосфері та в гарному настрої.
Також не пропустіть розклад магнітних бур у квітні.