Трійця 2023: дата святкування, традиції та заборони

Усі свята

Юлія Бражнік

Журналістка

У церковному календарі є низка свят, які є дуже важливими для вірян. Одним із таких свят є Трійця. До цього свята заведено готуватися заздалегідь: підготувати свій будинок, прикрасити його.

Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною. З цим святом пов'язано багато цікавих традицій, які збереглися і до наших днів. Розповідаємо, коли у 2023 році буде Трійця та які традиції і заборони існують у цей день.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Коли святкувати Трійцю у 2023 році

День Святої Трійці є одним із головних християнських свят. Він встановлений на честь Пресвятої Трійці: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа. Його ще називають Зеленими святами або П'ятидесятницею (сходження Святого Духа на апостолів). Святкують Трійцю на 50-й день після Великодня, тобто фіксованої дати немає і вона залежить від дати святкування Великодня.

У 2023 році Трійця випадає на 28 травня для християн західного обряду і 4 червня Трійцю святкуватимуть християни східного обряду.

Традиції святкування Трійці

У цей день заведено відвідувати храми, проводити день у молитвах. У церкві також згадують про сходження Святого Духа на апостолів. У народі на Трійцю заведено прикрашати свої будинки (двері, вікна зовні) зеленими гілками. Також дівчата у цей день плетуть вінки.

Після церкви люди зазвичай йдуть у гості до рідних та друзів, збираються за великим святковим столом. Прийнято цього дня також танцювати та співати пісні, влаштовувати різні ігри на свіжому повітрі. А ще на Трійцю дівчата шукали собі наречених. Навіть була така традиція: дівчата плели з квітів вінки, пускали їх річкою, якщо вінок плив по річці рівно, то дівчина скоро вийде заміж.

Що не можна робити на Трійцю

На Трійцю також є певні заборони. У народі вважається, що в день святкування Святої Трійці вас повинні супроводжувати тільки гарні думки і вчинки, не можна в цей день:

  • важко працювати;

  • займатись хатніми справами;

  • вишивати чи шити;

  • вживати алкоголь та палити;

  • сваритися та розносити плітки;

  • лаяти дітей.

Це свято має пройти у спокою, мирі, молитвах, роздумах про життя та його смисли. Підготуйте заздалегідь гілки із зеленим листям, щоб святково прикрасити свою оселю.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Сьогодні, 22 травня, ви також можете встигнути привітати всіх із Днем весняного Миколи. Раніше ми опублікували душевні привітання із цим святом