27 серпня закінчується Успенський піст. Бачачи запитання наших читачів, розповідаємо далі все про останній день Успенського посту: що можна, потрібно і не можна робити. Якщо дотримуєтеся всіх приписів цього періоду, наступна інформація буде для вас особливо актуальною.
Нагадаємо, з 14 по 27 серпня християни дотримуються Успенського посту, присвяченого закінченню земного життя Богородиці. За значенням і суворістю Успенський піст можна порівняти з Великим постом перед Великоднем. Ми писали раніше про заборони посту, а також рекомендації щодо харчування в цей період, наголошуючи на тому, наскільки важлива тілесна стриманість, а також духовне очищення і розвиток у цей час.
І в останній день Успенського посту, перед Успінням Пресвятої Богородиці є те, що віруючим людям варто зробити обов'язково. Про це ми розповідаємо далі.
Що можна і потрібно зробити в останній день Успенського посту?
Успенський піст, як і інші пости церковного календаря, розраховані на добровільне самообмеження в їжі, розвагах, спілкуванні з людьми. Це форма релігійного аскетизму і розвиток сили духу, поглиблення знань на шляху до духовного зростання. Тому в останній день Успенського посту, як і в період до нього, працюють ті самі обмеження. Але є й те, що потрібно зробити обов'язково.
Так, в останній тиждень Успенського посту (і 27 серпня зокрема) важливо навчитися правильно прощати, просити вибачення і дякувати. Також варто навчитися контролювати свої думки та наміри, зберігати позитивний настрій.
В останній день Успенського посту також відвідують храм, багато моляться, звертаються з проханнями до небесних сил.
Велике значення мають наміри людини і прагнення до допомоги тим, хто її потребує. Благодійність завжди заохочується.
Що стосується справ хазяйських, напередодні Успіння Пресвятої Богородиці намагалися завершити всі справи в саду та на городі, на будівництві, в оселі, щоб у свято, присвячене Успінню Матері Ісусової, увійти з порядком, чистотою і завершеністю.
У народній культурі також побутує думка, що 27 серпня в останній день Успенського посту варто погоджуватися на пропозицію щось купити: так у вашій оселі оселиться щастя, благополуччя й удача. А якщо торговця ще й чимось пригостити, позитивна енергія збільшиться в рази.
27 серпня в церковному календарі значиться як день пам'яті Михея Морасфітянина, одного з 12 малих пророків. Його вважають покровителем мулярів і будівельників. Тому в останній день Успенського посту також можна помолитися святому, якщо ви хочете мати своє житло.
Як правильно виходити з Успенського посту
Також вважаємо за потрібне окремо пройтися по харчуванню, адже вихід із посту — процес, що вимагає компетентності.
27 серпня — завершення Успенського посту. Цього дня можна їсти різноманітні каші, перші страви, тушковані овочі з олією. А вже 28 серпня можна їсти будь-які страви, але робити це треба акуратно, бо організм уже відвик від великих навантажень.
Тому, виходячи з посту:
-
не переїдайте;
-
їжте 3-5 разів на день невеликими порціями;
-
розмір порції збільшуйте поступово;
-
алкоголь, жирні, смажені страви, копченості вводьте по черзі, а ліпше — не все одразу або зовсім відмовтеся від такого роду їжі;
-
включіть у раціон кисломолочні продукти, щоб зменшити навантаження на ШКТ;
-
дотримуйтеся режиму пиття.
Що не можна робити 27 серпня, в останній день Успенського посту
Цього дня також є заборони, які не варто порушувати.
27 серпня не можна:
-
займатися тістом і готувати випічку;
-
з'ясовувати стосунки на підвищених тонах;
-
вживати алкоголь;
-
їсти м'ясо, молочні продукти і яйця;
-
відмовляти комусь у допомозі;
-
пліткувати, брехати;
-
розповідати про свої кошмари до заходу сонця.
Сподіваємося, озвучена інформація про останній день Успенського посту стане вам у пригоді.
Також нагадаємо, що в нашому розділі "Свята" ви можете багато актуальних матеріалів про важливі дати церковного і професійного календарів. Крім цього, ми підготували для вас привітання, якими ви можете поділитися зі своїми рідними та близькими. Поповнюйте запаси корисної інформації разом із нами!