Ще не закінчився масляничний тиждень, а на підході нове церковне свято, яке багато хто любить і чекає. Редакція HOCHU.ua розповідає, якого числа в Україні відзначають Великдень у 2023 році, а також ділиться списком заборон, які категорично не можна порушувати цього дня.
Ми вже розповідали про те, що можна і ні робити у Великий піст, а тепер ділимося корисною інформацією про святкування одного з найбільших християнських свят.
Великдень у 2023 році: дата свята
Дата Великодня щорічно змінюється, оскільки безпосередньо залежить від місячного календаря. Незмінним залишається лише те, що Великдень завжди відзначають у неділю та в період з 4 квітня по 8 травня.
Коли святкують Великдень у 2023 році?
Православна церква цього року відзначатиме Великдень 16 квітня, а католики — 9 квітня.
Чи будуть вихідні на Великдень в Україні?
Великдень завжди відзначається у неділю, тому у будь-якому випадку свято випадає на вихідний день. Однак, крім неділі, в Україні також офіційним вихідним вважається великодній понеділок.
У 2023 році через війну та дію воєнного стану в Україні скасовується додатковий вихідний, тому 17 квітня буде звичайним робочим днем. Однак тут варто зауважити, що роботодавці можуть самі встановлювати вихідний у понеділок після Великодня, тільки в такому випадку він не вважатиметься офіційним.
Що не можна робити на Великдень?
Як ми вже говорили, Великдень — одне з найбільших свят у церковному календарі, яке оповите не лише релігійними законами, а й народними традиціями, тому в цей день існує чимало заборон, які категорично не можна порушувати, щоб не спричинити лиха.
-
У день Великодня категорично забороняється займатися будь-якими домашніми справами чи рукоділлям: не можна шити, в'язати, вишивати, прати та прибирати.
-
На Великдень не можна сваритися, ображатися й лихословити, бо накличете на свій дім лихо.
-
Заборонено засуджувати інших на Великдень — у чому звинувачуєте інших, то прийде й у ваше життя.
-
У жодному разі на день Великодня не можна викидати те, що освятили у церкві. Це краще спалити чи закопати в землю, щоб відьми та люди з нечистими помислами не мали змоги навести на вас псування.
-
Не можна на Великдень займатися тяжкою фізичною працею.
-
До ранку неділі, коли відзначається Великдень, не можна їсти непісні страви. Потрібно суворо дотримуватися посту.
-
Забороняється вінчатися на Великдень, тому що цей шлюб буде недовгим та невдалим.
-
Також на Великдень не можна ходити на цвинтар, інакше можна притягнути смерть у свій дім.