Широкомасштабна війна розділила мільйони українців. Жінки вимушені були поїхати з дітьми за кордон, залишивши чоловіків. Хтось, залишаючись в Україні, опинився на самоті зі своїми проблемами, тому що у друзів чи родичів багато своїх справ та турбот. Деякі люди відчувають самотність навіть тоді, коли поруч є близькі чи друзі. Війна загострила відчуття, зробила людей вразливими та змусила справлятися зі своїми психологічними проблемами наодинці.
Проте, як розповідає психологиня Алла Рожкова, в такій ситуації дуже важливо не втрачати зв'язок з рідними, розширювати коло спілкування, практикувати певні заспокійливі техніки та не нехтувати зверненням за допомогою до спеціалістів.
Як впоратися з самотністю, коли ви далеко від рідних
За словами Алли Рожкової, дуже важливо в таких ситуаціях не переривати контакт з близькими людьми і завжди мати можливість з ними спілкуватись хоча б раз на тиждень. Окрім цього буде також корисно:
-
мати певні традиції, ритуали. Наприклад, кожен вечір по відеозв'язку разом з близькими вечеряти чи займатись побутовими справами;
-
кожен день виконувати практику вдячності собі, нагадувати про те, на чому ви тримаєтесь. Наприклад, можете згадати мінімум 5 речей, за які ви вдячні собі і 5 речей, за які ви вдячні іншим людям;
-
важливо також не забувати про мрії. Дуже важко мріяти, коли невідомо, що буде завтра, але, за словами психологині, мрії допомагають триматися, особливо в той момент, коли ваші близькі далеко. Мрії допоможуть зняти тривожність, пов'язану з самотністю;
-
важливо налагоджувати живе спілкування в країні, де ви знаходитесь. В кожній країні багато українців, можна шукати групи в соцмережах, об'єднуватися, зустрічатися, спілкуватися. Це важливо, бо це підтримає вас і ви не будете переживати цей досвід самостійно.
Що робити, коли друзі та близькі зайняті й виникає відчуття самотності?
За словами психологині, коли кожен зайнятий своїми турботами, то важливо все одно знаходити час на спілкування, буквально планувати зустріч і вносити її в календар. А також Алла Рожкова рекомендує виконати одне завдання.
— радить психологиня.
Алла Рожкова також радить напрацьовувати навичку, яка допоможе помічати інших людей, поширювати своє соціальне коло — це дуже важливо, адже ви не маєте переживати війну наодинці.
Що робити, коли самотність породжує страх
Буває так, що самотність може породити страх. Наприклад, людина живе одна в квартирі чи в будинку і вона боїться засинати. Алла Рожкова радить обов'язково звернутися до психолога, якщо цей страх дуже сильний. Окрім того, за її словами, щоб зняти тривожність, варто познайомитись з сусідами, заручитися підтримкою людей навколо, а також домовлятися з близькими людьми, щоб вони приходили періодично до вас з ночівлею.
Бережіть себе, слідкуйте за своїм здоров'ям і обов'язково звертайтесь до спеціалістів, якщо ви відчуваєте надмірну тривожність або інші симптоми, які можуть вказувати на те, що вам потрібна допомога.
Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали про те, що робити, коли відчуваєш смуток та пригніченість.