Чому казати "дешеві ціни" або "менші ціни" - неправильно: Авраменко дав неочікувану відповідь (ВІДЕО)

Особистісний розвиток

Богдана Карц

Головна редакторка

Навіть носії мови не завжди знають, як правильно вживати ті чи інші слова. Говорити українською правильно - це ціле мистецтво, якому потрібно навчатися протягом усього свого життя.

Сьогодні HOCHU.ua вирішив розповісти, чому казати "дешеві ціни" або "менші ціни" - неправильно. Розібратися із цим допоможе відомий український вчитель, дослідник і популяризатор української мови Олександр Авраменко. В одному з останніх своїх уроків мовознавець роз’яснив, як говорити про ціну на товар правильно.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Сьогодні будемо вчитися правильно говорити на помилках зовнішньої реклами. Ось читаю неграмотний слоган, яким намагаються привабити покупців: "Чим більше покупців, тим менше ціни". Ні, не "менші ціни", а "нижчі ціни",

– зауважує мовознавець.

Олександр Авраменко. Фото: МОН

Мовознавець каже, що це дуже часта помилка: люди вважають, що коли нам треба щось протиставити, то варто використовувати антоніми. Наприклад, "більше" - "менше". І це дійсно так, але зважати потрібно ще й на контекст, говорить Авраменко:

Чи можуть бути ціни малі? Ні, ціни можуть бути або низькі, або високі. Отож, автори цього слогана мали б написати: "Чим більше покупців, тим нижчі ціни.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Окрім того, є ще одна популярна, але також неправильна фраза: "дешеві ціни". Де помилка - з’ясувати дуже просто:

Запам’ятайте: дешевим  може бути товар, а ціни можуть бути низькими, помірними або високими,

– додає популяризатор української мови.

Зауважимо, що Олександр Авраменко – не тільки вчитель, дослідник і популяризатор української мови, а ще й письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017), який очолює робочу групу з розробки програм ЗНО з української мови та літератури. Також він є упорядником посібників для проведення ДПА у школах України. Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше ми розповідали про 6 книг, які допоможуть краще говорити українською. Плекати й досконало вивчати рідну мову ніколи не пізно!

Головне фото: Освіторія