Не всі жаби квакають і не всі бджоли гинуть, коли вжалять — спростовуємо фейки

Важливо знати

Дарія Кириленко

Редакторка стрічки новин

Сучасні дослідження учених про тварин, птахів та комах, почали розвіювати сотні міфів, якими усі звикли керуватися. Наприклад, бджоли можуть жалити вас, скільки захочуть, а щипавки не залазять у вуха. Раніше ми писали про те, чи дійсно вовки виють на місяць, а тепер спростуємо відомі здавна “факти” про тварин.

Прогрес не стоїть на місці, і вчені зуміли дізнатися багато цікавих фактів про тварин, птахів і комах, які абсолютно суперечать звичним для нас знанням. Що є правдою, а де фейк, пише tut-cikavo.com.

Якщо вас ужалила бджола, це не означає, що вона зараз загине

Із дитинства багато хто з нас пам'ятає: бджоли — хороші, працьовиті, а оси — ледачі та агресивні. Усе це міф. Звичайна бджола, яку ще називають медоносною, дійсно помре після того, як випустить у вас жало, тому що в нього є шипи. Відтак, аби вийняти його і втекти, бджола вириває і жало, і частину своїх внутрішніх органів.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Проте більшість бджіл мають гладкі жала і можуть кусати вас, скільки захочуть. Цікаво, що медоносні бджоли мають виняток: у матки бджоли також гладке жало.

Перша у житті клонована тварина — не вівця 

Історія про те, що перше клонування відбулося у 1997 році, коли для експерименту взяли вівцю Доллі, — це фейк. Насправді дебют був у 1952 році. Вчені успішно клонували пуголовка. Після цього позитивний результат генетичного “копіювання” представили 5 клонованих овець. Із них двоє прожили до глибокої старості.

Не всі жаби вміють квакати

Квакати вміє королівська квакша — це такий вид жаб, що живе уздовж західного узбережжя Північної Америки. Саме їхнє квакання записували режисери і транслювали у мультфільмах та кіно. Насправді ж у місцях, де є джунглі В'єтнаму, і аж до Еверглейдс у Флориді, жаби не квакають. Вони видають свої специфічні звуки, такі як свист, хрип і навіть лаяння, але квакати вони просто не вміють від природи.

Щипавки не залазять у вуха і не зариваються в мозок

Страх дитинства про те, що комаха або щипавка залізе уночі в вухо, час розвіювати. Учені запевнили, що зазвичай комахи залазять у вуха надзвичайно рідко, а щипалки — ніколи!

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Звідки ж узявся це міф? У давнину люди вірили, що щипавки люблять залазити у вуха, тому що їхні клешні на хвості схожі на інструмент для проколювання вух. Грецький філософ Пліній Старший був переконаний, що щипавки бояться людської слини. Відтак, щоб вона втекла з вуха, потрібно плювати у протилежне вухо.

Радіацію не бояться тільки таргани

Ми не рідко чули, що таргани не бояться радіацію, тому що легко адаптувалися до мікрохвильовок. Насправді є інші комахи, які можуть вижити навіть після потужного ядерного вибуху. Таргани загинуть при радіації, доза якої буде 20 тисяч радів. Інші ж комахи-паразити можуть витримати і радіацію в 180 тисяч радів.

Раніше ми розповідали про акулу, яка вміє чути інфразвук і відчуває декілька крапель крові у воді за десятки кілометрів.