Самі ж допомагаємо ворогу: чому не можна писати про полонених у Мережі

Важливо знати

Анна Мисюк

Заступниця головного редактора

Чому не потрібно писати про полонених у Мережі? При поширенні постів про те, що потрібно звільнити наших полонених військових, ви фактично сприяєте інтересам ворога. Як це відбувається, розповідаємо у нашому матеріалі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

У соціальних мережах російські окупанти публікують численні фотографії, нібито українських військовополонених, які отримують тисячі лайків від співчутливих українців. Таким чином, вони прагнуть отримати додаткову інформацію про зв'язки наших військових, яку потім використовують для вербування та шантажу їхніх друзів та родичів.

Петро Яценко, керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, пояснює кілька важливих моментів про те, чому не слід розміщувати інформацію про полонених у Мережі.

По-перше, такі публікації є частиною ворожої вірусної кампанії, метою якої є збирання додаткової інформації про українських полонених. Російські окупанти створюють десятки телеграм-каналів та сторінок у Facebook, щоб активно відстежувати коментарі, фіксувати дані про те, з ким служив полонений, а також відомості про його родичів. Потім вони вербують близьких військових, шантажуючи їх і завдаючи їм таким чином шкоди.

По-друге, поширення такої інформації також є пропагандистською ціллю. Незалежно від того, чи роблять люди це свідомо, чи ні, вони деморалізують і розхитують суспільство, поширюючи подібні повідомлення. За словами Петра Яценка, люди бачать, що багато військових опинилися в полоні, і це супроводжується твердженнями, ніби-то українська влада не прагне повернути їх додому. Однак, це не так. Україна активно підтримує обмінний фонд, тоді як росія проводить дії, що перешкоджають обмінам та не виявляє готовності до них.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Не допомагайте ворогові та зберігайте віру у краще! Також раніше ми розповіли, як швидко зупинити панічну атаку. Дізнайтеся дієві поради від психолога.