Названо найпоширеніші паролі, які легко зламати: чому важливо придумати складний пароль
У сучасному світі ми зберігаємо дуже важливу інформацію у своїх телефонах, комп'ютерах, на пошті, у соціальних мережах, а також на різних сайтах. Якщо у вас недостатньо захищені дані, то ви можете стати жертвою зловмисників.
Шахраї можуть не тільки вкрасти вашу особистість, але й гроші, медичні дані та різну іншу важливу для вас інформацію. Портал Itechua опублікував список найпоширеніших паролів, які легко зламати, а також поради щодо створення надійного пароля.
Які паролі стали найпопулярнішими та найлегшими для злому
Нещодавно було опубліковано дослідження, в якому йдеться про найпростіші паролі в мережі. Люди в США та інших країнах найчастіше використовують це поєднання цифр та букв, яке зловмисники можуть дізнатися за секунду:
-
guest
-
123456
-
password
-
12345
-
a1b2c3
-
123456789
-
Password1
-
1234
-
abc123
-
12345678
-
qwerty
-
unknown
-
iloveyou
-
monkey
-
shadow.
Незважаючи на активне поширення інформації про кібербезпеку та необхідність якісно захищати свої дані, люди все одно продовжують використовувати дуже слабкі паролі.
Чому важливо створити складний пароль
Зловмисники користуються величезною кількістю різних хитрощів та прийомів, щоб оволодіти вашими даними та доступом до різних ресурсів. Дуже важливо, щоб фраза вашого пароля була досить складною. Наприклад, варіант vasya1985 — це слабкий пароль, а ось Va1S2y7A1985 — вже конструкція надійніша.
Крім того, експерти в галузі IT рекомендують використовувати в паролі допустимі знаки, які можна знайти на клавіатурі: ()!@#$*%%^& та інші. Головне правило таке: чим більше незрозумілих знаків, чим довший пароль, тим складніше його зламати. Використовуйте також великі та маленькі літери в одному паролі — це також допомагає захистити дані.
Якщо ви зовсім не можете нічого вигадати надійного, то скористайтеся сайтом для генерації пароля. Або спробуйте вбити в пошукову систему якусь цікаву фразу і знайти відповідне секретне слово, яке асоціюватиметься з цією фразою.
І ще парочка важливих і корисних порад: включайте скрізь двофакторну автентифікацію і не використовуйте один пароль скрізь. Бережіть себе та свої дані!
Раніше ми розповідали, як встановити батьківський контроль на телефоні. Корисна інформація для тих, хто має в сім'ї школярів.