Як правильно заряджати повербанк, щоб він прослужив довго

Гаджети та авто

Юлія Бражнік

Журналістка

Повербанк — це маст хев сучасної людини. У деяких сім'ях протягом минулої зими з'явилося одразу кілька пристроїв — щоб заряджати телефони та ноутбуки. І якщо ви тільки зараз плануєте покупку повербанку, то вам варто дізнатися про кілька корисних нюансів.

Зазвичай повербанки продаються різних потужностей: від 1000 до 50 000 mah. Для побутового використання вам достатньо купити пристрій на 10000 mah. Також зручніше, коли пристрій має відразу два USB-роз'єми, щоб можна було одночасно заряджати два телефони.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як заряджати новий повербанк

Фото: Freepik

Якщо ви купили новенький power bank, то рекомендується провести 2-3 цикли повної розрядки і зарядки. Це краще зробити поспіль і лише перші три рази. Потім повністю розряджати повербанк не рекомендується. Слідкуйте, щоб повна розрядка не відбувалася частіше ніж 1 раз на 3 місяці.

Бажано зарядити повербанк від ноутбука або через спеціальний адаптер USB, включивши в розетку. На кожному повербанку є 4 індикатори заряду — кожна точка відповідає за 25% заряду. Так легко орієнтуватися, коли заряду залишилося мало.

Чого не можна робити з повербанком

Фото: Pexels

Як і зі смартфонами, ноутбуками та будь-якою іншою технікою, з повербанками потрібно поводитися акуратно. Є певні речі, які шкодять його роботі:

  • під час зарядки повербанка або коли заряджаєте від нього телефон, то не накривайте нічим і не залишайте під прямим сонячним промінням. Перегрів, як і переохолодження шкодять гаджету. Це стосується і зарядки телефону від повербанка в сумці або кишені;

  • тримайте пристрій подалі від маленьких дітей та тварин;

  • не залишайте повербанк "пристебнутим" до мережі, коли він уже повністю зарядився;

  • не допускайте розряду пристрою до 10-20% (якщо це не перші три цикли нового повербанка).

Фото: Freepik

І ще кілька корисних рекомендацій: бажано не купувати зовнішній пристрій для заряджання телефону невідомих фірм, не використовувати дешеві дроти, а також не потрібно заряджати смартфон несправним пристроєм. Бережіть техніку та свої гроші.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали про те, які навички вбивають ваш смартфон. Чого не варто робити, якщо хочете, щоб телефон прослужив довго.