В океанах є прісні ріки, водоспади і навіть вулкани. Учені пояснили, що течії та їхня консистентність, які відрізняються одна від одної, можуть “жити своїм життям”, неначе вони функціонують на поверхні землі, а не в воді. Аби захистити природну красу океану і популяризувати захист від забруднення, щороку, 8 червня у світі відзначають День океанів.
Ця дата була визначена у 1992 році під час Всесвітнього саміту ООН з довкілля і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Девіз Всесвітнього дня океанів: “Наші океани — наша відповідальність”. Японці називають цей день “Днем подяки океану”.
Цікаві факти про океани:
-
Найглибша точка планети — Маріанська западина, глибина якої становить біля 11000 метрів.
-
В океанах є підводні вулкани, землетруси та зсуви. Їхній рух призводить до цунамі. Вулкани вивергають не розпечену лаву, а бруд і метан.
-
Атлантичний океан названий на честь титана Атланта з грецької міфології. Вода цього океану найсолоніша серед усіх.
-
В океані є підводні річки та водоспади. Найбільший із 7 відомих підводних водоспадів знаходиться на дні Датської протоки. Його висота становить біля 4000 метрів, і він перемішує більше 175 мільйонів кубічних футів води.
-
Найбільшою рибою в океані вважається китова акула. Її довжина — 12,65 метра, а вага — більше 21,5 т.
-
Найменшою рибою в Світовому океані вважають Schindleria brevipinguis, яка мешкає в коралових лагунах Бар'єрного рифу.
-
Поверхня Марса досліджена набагато краще, ніж дно Світового океану.
Нагадаємо, раніше ми писали про риб океану. Екзотичні кольорові риби заспокоюють та мотивують до активного робочого дня.
Фото: @Pixabay.com.