Мішлен вирішив не обмежуватися ресторанами: кому відтепер вручатимуть мішленівську зірку, а кому - ключ?
Кожен із нас хоча б раз у житті чув про “мішленівську зірку” - спеціальну відзнаку ресторанів у престижному путівнику Мішлена. Однак вже незабаром отримати особливу нагороду зможуть ще й готелі! Як це працюватиме і які заклади позмагаються за таку честь - розповідаємо у цьому матеріалі HOCHU.ua!
“Оскар” у гастровсесвіті: що таке мішленіські зірки, хто і за що їх отримує
Зірки Мішлен – це престижні нагороди, які вручаються кращим ресторанам від імені найвпливовішого ресторанного рейтингу у світі. Вони є справжньо візитною карткою популярних ресторанів і гарантують клієнту високий рівень сервісу, смачну їжу та неповторні емоції, передає mc.today.
Заклад, який має 1 зірку Мішлен, вважається вартим уваги у своїй категорії, там точно гарна кухні; 2 зірки - це вже про особливий талант шеф-кухаря, заради якого мандрівникам варто відхилитися від закладеного маршруту; 3 зірки - це найвища з можливих відзнак, яка свідчить про геніальність шеф-кухаря. Заради 3-зіркового закладу можна влаштувати навіть окрему подорож до певного міста чи країни.
Чому саме Мішлен?
Ця історія бере початок ще в далекому 1899 році. Саме тоді брати Андре та Едуард Мішлен заснували у Франції компанію з випуску автомобільних шин. Автівок на всю країну було менш як 3 тис., тому й попит на старті був досить скромним.
Однак брати вирішили не сидіти, склавши руки, і вже за рік вигадали, як привернути увагу клієнтів. Так, вони створили власний путівник з картою Франції, у який додали різну корисну інформацію для водіїв, що подорожують країною. Зокрема, де можна відремонтувати машину, де заправитися, де переночувати і де смачно поїсти.
Цей путівник випускався у червоній обкладинці і вже скоро став більш відомий як “Червоний гід” від Мішлен. Перші 20 років він був безкоштовним, однак згодом його почали продавати по 7 франків за примірник.
Згодом брати Мішлен з’ясували, що найпривабливішим розділом для мандрівників є вибір ресторану з хорошою кухнею. Отже, саме його і вирішили розширити. А для того, щоб все було по-чесному, компанія почала наймати “таємних відвідувачів” - власних інспекторів, які оцінювали заклад за різними параметрами. Найкращим ресторанам почали присвоювати зірки (спершу це завжди була лише 1 зірка, але пізніше було прийняте рішення про 3-зіркову систему).
Як оцінюють ресторани інспектори Мішлен?
Точні критерії тримаються у суворій таємниці. Проте приблизні не так давно стали відомі широкому загалу завдяки книзі “Інспектор сідає за стіл” Паскаля Ремі - одного з інспекторів Мішлен. Книга побачила світ у 2004 році.
За що виставляють оцінки інспектори:
-
Смак. Це, звісно ж, найважливіший критерій.
-
Техніка приготування. Тут оцінюється майстерність шеф-кухаря, його таланти та практичні навички.
-
Якість продуктів. Саме від цього залежить смак та рівень якості страв. Це теж дуже важливий критерій.
-
Оригінальність. Ресторани, які не бояться проявляти власний стиль і люблять креативити, вигадуючи оригінальні страви, завжди займали окреме місце у гастрономічному світі. За це інспектори Мішлен також нараховують окремі бали.
-
Стабільність. Йдеться про те, що ресторан має бути однаково хорошим у будь-яку пору року і за будь-яких інших обставин.
-
Сервіс. Оцінюється якість обслуговування персоналом, його навички та доброзичливість.
-
Атмосфера. Інспектори виставляють оцінки навіть за декор, стиль та загальну атмосферу закладу.
До речі, робота інспекторів Мішлен - суворо конфіденційна. Навіть топ-менеджмент компанії особисто з ними не знайомий. Більш того, ці люди не можуть обговорювати свою посаду навіть із рідними та близькими й тим більше журналістами.
Загалом за присудження мішленівських зірок відповідає штат із 90 інспекторів. 70 із них працюють у Європі, ще 10 у США і стільки ж - в Азії. Кожен із них має вищу освіту у сфері готельного бізнесу та щонайменше 5 років робочого стажу у сфері послуг. Всі вони пройшли суворий відбір і стажування терміном у 6 місяців.
Якщо ви гадаєте, що це робота мрії, то обдумайте от що: інспектори Мішлен проводять у роз’їздах до 200 днів на рік, за цей час вони відвідують близько 800 ресторанів у різних куточках світу і з’їдають по 2,5 тис. страв (!) Кожну із них потрібно розпробувати та оцінити, не привертаючи до себе зайвої уваги ані відвідувачів закладу, ані персоналу. У ресторан інспектори приходять по 2-3, попередньо ознайомившись з інформацією у Мережі про цей заклад, а замовляють зазвичай найскладніші у приготуванні страви з великої кількості компонентів, аби мати змогу якнайкраще оцінити майстерність шеф-кухаря. Щоразу після смачного (або не дуже) обіду “таємний відвідувач” пише і надсилає в головний офіс звіт та свої оцінки, а от рішення про присудження зірки Мішлен у компанії ухвалюють колегіально - на зборах, які проводяться двічі на рік головним редактором.
Де найбільше зірок Мішлен
Звісно ж, у Франції, звідки й почалася історія. У путівнику за 2020 рік там було понад 600 визначних закладів із шикарною кухнею. На другому місці - Японія, на третьому - Італія.
А от в Україні жоден заклад не має бодай одної зірки Мішлен. Хоча у 2020 році інспектори відвідували Одесу та Київ. Другий їх приїзд був запланований на 2021 рік, втім, цього так і не відбулося.
Що відомо про “мішленівські зірки” для готелів?
Команда "Гід Мішлен" вирішила розширити свій вплив ще й на готелі. Вже з 2024 року мандрівники зможуть обирати найкраще місце не тільки для вечері, а й для ночівлі, повідомляє Guide.Michelin.
— розповідає Гвендал Пулленек, міжнародний директор Довідника Мішлен.
Нова добірка Довідника MICHELIN включає готелі у 120 країнах світу з різними ціновими діапазонами та різноманітними стилями. Команда зауважує, що завдяки цим нововведенням вони направлятимуть мандрівників до готелів, які пропонують набагато більше, ніж просто номер на ніч.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про найкрасивіші місця у світі, створені самою природою. Ви маєте це побачити!